Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2021, 18:11

autor: hexx0

Rozpoczęły się beta-testy New World, wyczekiwanego MMORPG od Amazona

Dziś o godzinie 18:00 rozpoczęły się zamknięte beta-testy New World, czyli długo wyczekiwanego MMORPG od Amazon Game Studios. To dobra okazja, aby wypróbować grę przed sierpniową premierą.

Po długim oczekiwaniu i kilkukrotnym przekładaniu premiery New World, czyli MMORPG od Amazon Game Studios, w końcu chyba ujrzy światło dzienne. Dziś możecie znowu wypróbować grę, bo o godzinie 18:00 czasu polskiego rozpoczęły się jej zamknięte beta-testy. Dostęp do nich uzyskacie, składając zamówienie przedpremierowe w sklepie Amazona lub na Steamie. Możecie też zarejestrować się na tej stronie i mieć nadzieję, że zostaniecie wybrani do sprawdzenia produkcji. Dostępny jest w niej język polski (dubbing i napisy), a testy potrwają do 2 sierpnia do godziny 20:59.

W przypadku gdy zarejestrowaliście się na podanej wyżej stronie, a zaproszenie do Was nie dotarło, nie załamujcie rąk. Pierwsi testerzy zostaną wybrani wkrótce po udostępnieniu wersji beta New World, ponadto Amazon obiecał, że kolejne „wejściówki” będą regularnie rozlosowywane wśród graczy w najbliższych dwóch tygodniach.

Jeśli szczęście Wam nie dopisze, a nie chcecie dokonywać zakupu w ciemno, to też bądźcie spokojni – Amazon zezwala bowiem na streamowanie New World oraz publikowanie gameplayu z gry. Można więc spodziewać się, że najbliższych dniach sieć zostanie zalana materiałami, które pozwolą chociaż w pewnym stopniu wyrobić sobie zdanie na temat tytułu.

Warto zauważyć, że jakiś czas temu społeczność nabrała poważnych obaw odnośnie New World. Wszystko za sprawą osób testujących wersję alfa produkcji, które doniosły o istnieniu płatnych przedmiotów zwiększających liczbę zdobywanych punktów doświadczenia (tzw. boosterów) czy umożliwiających szybką podróż. Na szczęście dyrektor kreatywny gry, David Verfaillie, w wywiadzie dla serwisu Eurogamer oświadczył, że Amazon Game Studios zdecydowanie usłyszało głos społeczności i dołoży starań, aby mikropłatności umożliwiły jedynie zakup przedmiotów kosmetycznych i nie spowodowały sytuacji, w której kto więcej zapłaci, temu będzie lepiej szło.

Na koniec ważna uwaga – jeśli po kilku godzinach z nowym MMORPG uznacie, że tytuł jest dla Was i zdecydujecie się na złożenie zamówienia przedpremierowego, to miejcie na uwadze, iż Wasz postęp nie zostanie przeniesiony do pełnej wersji gry. Ta, o ile plany znów nie ulegną zmianie, powinna zadebiutować 31 sierpnia.

Oczekując na start beta-testów, możecie zapoznać się z naszymi – podszytymi lekką niepewnością – wrażeniami z New World. Link do nich zostawiam poniżej.