Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2021, 10:24

autor: Adrian Werner

Głód MMORPG i wyśmienity debiut F1 2021 - bestsellery Steam

W ubiegłym tygodniu największymi bestsellerami Steam okazały się gry Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin oraz F1 2021. Doskonale poradziły sobie również produkcje MMORPG w postaci Swords of Legends Online i New World.

W SKRÓCIE:
  1. Monster Hunter Stories 2 okazało się bezkonkurencyjne, mimo że premierę miało wcześniej niż w ubiegłym tygodniu,
  2. wyśmienity debiut F1 2021, najlepszy w historii cyklu,
  3. popularność New World oraz Swords of Legends Online pokazuje, że gracze mają apetyt na nowe produkcje MMORPG.

Jak w każdy poniedziałek studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam ubiegłego tygodnia. Pierwsze miejsce zajęła gra Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zadebiutowała ona 9 lipca. W poprzednim wydaniu zestawienia znalazła się na pozycji numer 3, dając się wyprzedzić Playerunknown's Battlegrounds oraz Sea of Thieves. Wynikało to z tego, że trwała letnia wyprzedaż i masa graczy skorzystała z okazji, aby tanio zakupić te przeboje.

Po zakończeniu promocji Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin było już bezkonkurencyjne. Co ciekawe, produkcja w drugi weekend po premierze cieszyła się większą popularnością niż w pierwszy. W sobotę ustanowiła nowy rekord aktywności na poziomie 39 995 osób bawiących się jednocześnie, a najwyższy wynik dnia wczorajszego był tylko o 48 graczy niższy.

Dwa różne wydania F1 2021 zajęły drugie i czwarte miejsce na liście bestsellerów ubiegłego tygodnia. Valve nie podało, na jakich pozycjach uplasowały się poszczególne edycje. Gra zaliczyła najlepszy debiut w historii tej marki na Steamie. Rekord aktywności pierwszego weekendu po premierze wyniósł 24 513 osób bawiących się jednocześnie, co jest wynikiem o pół tysiąca lepszym niż w przypadku zeszłorocznej części serii. F1 2020 nie ma jednak powodu do wstydu. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia w produkcji tej ścigało się 9 348 wirtualnych kierowców, co jest liczbą, o której jedynie pomarzyć może większość tytułów wyścigowych.

Na miejscu trzecim znalazła się rezerwacja przenośnej konsoli Steam Deck. Z kolei 40-procentowa obniżka ceny zdziałała cuda w przypadku przepełnionego erotyką RPG-a akcji She Will Punish Them, pozwalając grze zająć piąte miejsce, pomimo tego, że kosztuje niecałe 35 zł.

Warto także zwrócić uwagę na dobrą przedsprzedaż New World. Dwa różne wydania tej produkcji zajęły 9. oraz 10. miejsce w zestawieniu. Tutaj Valve również nie podało, która pozycja przypadła jakiej edycji. Sukces projektu powodowany jest m.in. tym, że pre-order zapewni dostęp do zamkniętych beta-testów, które ruszą już jutro.

Gracze wyraźnie stęsknili się za dobrymi klasycznymi grami MMORPG. Dowodzi tego nie tylko dobra przedsprzedaż New World. W zestawieniu bestsellerów Steam ubiegłego tygodnia siódme miejsce zajęło Swords of Legends Online, czyli chiński przedstawiciel tego gatunku.

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

2.

F1 2021

3.

Rezerwacja konsoli Steam Deck

4.

F1 2021

5.

She Will Punish Them

6.

Valve Index VR Kit

7.

Swords of Legends Online

8.

Total War: WARHAMMER II - The Silence & The Fury

9.

New World (pre-order)

10.

New World (pre-order)