Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitch
Okładka Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin (PC)
OkładkaMonster Hunter Stories 2: Wings of Ruin (PC)

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin to turowe RPG, w którym zajmujemy się polowaniem na potwory. W przeciwieństwie do większości części tej serii, omawiana gra skupia się na wątku fabularnym. Produkcja została opracowana przez Capcom.

RPG | TPP | fantasy | turowe | hodowlane | kooperacja | jRPG | Find Your Next Game | E3 2021

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin Premiera

9lip2021

Switch PC

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Gry podobne do Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

Slime Rancher

Temtem

Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness

E3 2021

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin jest turową grą RPG należącą do znanego cyklu Monster Hunter, w którym gracz wciela się w łowcę polującego na wielkie bestie. W przeciwieństwie do większości odsłon wspomnianej serii, tytuł ten kładzie nacisk na opowiadaną historię oraz relacje z potworami. Produkcja została opracowana i wydana przez firmę Capcom.

Fabuła

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin opowiada historię młodego łowcy z wioski Mahana, który potrafi korzystać z tzw. Kamienia Pokrewieństwa – artefaktu pozwalającego nawiązywać relację z potworami. Na początku gry wchodzi on też w posiadanie tajemniczego jaja, rzekomo skrywającego legendarną bestię zdolną zniszczyć świat. Gdy na zamieszkanej przez bohatera wyspie coraz częściej dochodzi do dziwnych zdarzeń, wyrusza on na wyprawę, w trakcie której dowie się więcej na temat swojego dziadka i jego związku z tajemniczym strażnikiem wyspy.

Mechanika

Podobnie jak główne odsłony serii, Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin korzysta z perspektywy trzeciej osoby. Rozgrywka opiera się na podobnych zasadach, ale walka jest kompletnie inna od tego, co znamy z poprzednich części cyklu. Zamiast dynamicznej walki w czasie rzeczywistym, ścieramy się z potworami w bardziej taktycznych, turowych pojedynkach. Eksplorujemy kolorowe lokacje i wykonujemy zadania, zwykle sprowadzające się do polowania na potwory lub dostarczania określonych materiałów. Faunę wyspy reprezentują zarówno nowe bestie, jak i znajomi z poprzednich odsłon pokroju Kulu-Ya-Ku czy Mizutsune. W toku rozgrywki zdobywamy i tworzymy nowy sprzęt, a także wzmacniamy naszego bohatera i uczymy go potężniejszych zdolności.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin wprowadza mechanikę tworzenia więzi z napotkanymi potworkami, która przypomina nieco to, co znamy z cyklu Pokemon. Stworzenia dysponują różnymi statystkami i zdolnościami, stanowiąc cenne wsparcie w walce. Co więcej, przez budowanie relacji z nimi możemy zwiększyć ich potencjał bojowy oraz odblokować potężne ataki specjalne. W podróży napotykamy też różne postacie, w tym potencjalnych sprzymierzeńców, którzy mogą nam towarzyszyć w wyprawach w nieznane.

Tryby gry

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin oferuje kampanię fabularną dla jednego gracza, ale też możliwość zabawy w trybie kooperacji. Tytuł pozwala na tworzenie etykiet informujących m.in. o naszych celach lub stylu gry. To stanowi podstawę matchmakingu, dzięki czemu łatwiej znaleźć graczy o podobnych preferencjach. Ponadto po zakończeniu wyprawy możemy polubić byłego towarzysza, co zwiększa szanse na ponowne spotkanie z nim w grze w przyszłości.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin korzysta też z tzw. dynamicznego skalowania trudności. Tytuł na bieżąco dostosowuje poziom wyzwania do liczby oraz poziomu postaci graczy.

Kwestie techniczne

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin posiada trójwymiarową oprawę graficzną w nieco bardziej kreskówkowym stylu niż choćby Monster Hunter: World. Pod względem technicznych gra nie zalicza się do czołówki gatunku, ale grafika ma swoje zalety – np. widowiskowe projekty lokacji i potworów oraz świetne przerywniki filmowe. Podobać może też nieco mangowy styl artystyczny, przywodzący na myśl skojarzenia z The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin cena w dniu premiery: 249,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / Radeon RX 560 lub lepsza
 • 28 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD FX-8300 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / Radeon RX 560 lub lepsza
 • 28 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Switch
PC