Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2020, 13:14

autor: Adrian Werner

Resident Evil battle royale - wycieki z Capcomu

W wyniku ataku hakerskiego wyciekło wiele wewnętrznych dokumentów firmy Capcom. Według nich na PC zmierzają konwersje m.in. Monster Hunter: Rise oraz Monster Hunter Stories 2. Ponadto wydawca miał otrzymać 10 mln dolarów za dodanie kilku gier z serii Resident Evil do usługi Google Stadia.

Na początku miesiąca firma Capcom stała się ofiarą ataku hakerskiego, w wyniku którego wykradziono sporo plików. Teraz do sieci zaczęły wyciekać informacje, co dokładnie zostało nieleganie zgrane. Okazuje się, że wśród danych były dokumenty dotyczące przyszłych planów wydawcy. Udostępnione konkrety są bardzo ciekawe, choć należy brać pod uwagę, że część z nich datowana jest na 2018 rok, więc mogą już być nieaktualne. Ponadto, jak to w takich przypadkach bywa, trudno mieć absolutną pewność, że te doniesienia są prawdziwe, wiec należy do nich podchodzić z dużym dystansem.

Seria Resident Evil

W przeciekach najwięcej jest informacji dotyczących serii RE. Według nich Resident Evil Village ma się ukazać w kwietniu przyszłego roku, a przed premierą udostępnione zostanie demo.

Ponadto w produkcji ma znajdować się sieciowa gra typu battle royale, która wewnątrz Capcomu funkcjonuje pod tymczasowymi nazwami Project Highway/Village Online. W planach jest także specjalna wersja Resident Evil 4 na gogle Oculus VR.

Z dokumentów ma wynikać także, że firma Google zapłaciła Capcomowi 10 mln dolarów za dodanie Resident Evil VII: Biohazard oraz nadchodzącego Resident Evil Village do oferty usługi streamingowej Google Stadia. Z kolei Sony za 5 mln dolarów kupiło sobie wyłączność na wersję VR oraz demo RE7 na PlayStation 4, jak również zagwarantowanie wcześniejszych premier DLC.

Seria Monster Hunter

Według przecieku, zmierzające na Nintendo Switch gry Monster Hunter: Rise oraz Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin trafią także na PC. Premiera wydań pecetowych ma nastąpić odpowiednio w październiku i czerwcu przyszłego roku.

W planach jest także konwersja Monster Hunter Stories, która ukaże się równocześnie z sequelem.

Inne przyszłe projekty Capcomu

W produkcji ma znajdować się również nowa kolekcja cyklu prawniczych przygodówek Capcomu. Zestaw ma zmierzać na PS4 i Nintendo Switch, a w jego skład wejdą trzy pierwsze odsłony głównego cyklu (czyli pozycje zebrane wcześniej w remasterze Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy) oraz dwie części spin-offa Great Ace Attorney 2. Ta druga marka do tej pory nie doczekała się wersji anglojęzycznej, więc te doniesienia powinny rozbudzić nadzieje fanów.

W dokumentach pojawiają się również wzmianki o innych projektach. Capcom ma pracować nad sieciową strzelanką SHIELD, która projektowana jest tak, aby była przyjazna dla streamerów. W produkcji znajduje się również gra GUILLOTINE, która wpierw trafi na Nintendo Switch, a jakiś czas potem na inne platformy. Pojawiają się również wzmianki o pozycji zatytułowanej Reiwa, w przypadku której brak jakichkolwiek innych informacji.

  1. Capcom – oficjalna strona firmy