Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2020, 13:03

autor: qjin

Pierwsze fragmenty z darmowej gry byłych twórców Battlefielda

Embark Studios, które zostało założone przez byłego twórcę gier z serii Battlefield, zaprezentowało pierwsze, bardzo efektowne fragmenty rozgrywki ze swojej debiutanckiej strzelaniny TPP w klimacie science fiction. Ma ona być darmowa (free-to-play).

Projekty Embark Studios:
  • Darmowa strzelanina TPP w otwartym świecie i klimacie science fiction.
  • Kooperacyjna strzelanina FPP z silnym naciskiem na współpracę.
  • Platforma do tworzenia gier typu Dreams i Roblox.

Po opuszczeniu szeregów firmy Electronic Arts Patrick Söderlund, założyciel EA DICE, otworzył w listopadzie 2018 roku nowe, szwedzkie studio, które rozrosło się niemal do 200 osób, a wiele z nich pracowało nad grami z serii Battlefield. W najnowszym wpisie w serwisie Medium poznaliśmy nowe szczegóły na temat powstających projektów. Prace nad jednym z nich ruszyły pełną parą i udało się opracować grywalny prototyp, dzięki czemu możemy zobaczyć pierwsze, bardzo krótkie fragmenty rozgrywki. Akcja rozgrywa się na pustynnym terenie i szczególnie imponująco wyglądają wybuchy.

Jest to tytuł, o którego istnieniu wiemy od 2019 roku. Będzie to survivalowa strzelanina TPP w klimacie science fiction, która zostanie oparta na modelu biznesowym free-to-play. Powstaje ona na mocno zmodyfikowanym silniku Unreal Engine 4, a celem twórców jest stworzenie realistycznego, rozległego świata z dynamicznymi efektami pogodowymi i oświetleniem. Aby to osiągnąć, połączono skany rzeczywistych miejsc z proceduralnymi technikami.

Pierwsze fragmenty z darmowej gry byłych twórców Battlefielda - ilustracja #1
Pierwsza gra Embark Studios powstaje na Unreal Engine 4.

Druga gra będzie dynamiczną strzelaniną PvP w konwencji FPP, w której zostanie położony silny nacisk na drużynową współpracę i destrukcję. Prace nad nią dopiero się rozpoczęły, więc nie należy spodziewać się rychłej premiery. Choć pierwsza produkcja znajduje się już w znacznie bardziej zaawansowanym stadium, to również przyjdzie nam jeszcze długo na nią poczekać. Embark Studios ma ręce pełne roboty, bo opracowuje również platformę do tworzenia gier pokroju Dreams czy Robloksa. Więcej szczegółów o powstających projektach poznamy w przyszłym roku.

Pierwsze fragmenty z darmowej gry byłych twórców Battlefielda - ilustracja #2
Grafiki koncepcyjne postaci z kooperacyjnego FPS-a, nad którym Embark Studios dopiero rozpoczęło prace.