Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2019, 16:50

autor: AlexB

Zombie z Resident Evil 2 gościnnie w PUBG Mobile, testy techniczne The Division 2 i inne wieści

Dziś piszemy o gościnnym występie zombie z Resident Evil 2 w PUBG Mobile, nowej grze od Square Enix, darmowym survivalu SF od Patricka Söderlunda i studia Embark, planowanym wczesnym dostępie Dreams oraz technicznych testach The Division 2. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Zombie z Resident Evil 2 nawiedzają PUBG Mobile

W PUBG Mobile trzeba obecnie uważać nie tylko na innych graczy. - Zombie z Resident Evil 2 gościnnie w PUBG Mobile, testy techniczne The Division 2 i inne wieści - wiadomość - 2019-02-22
W PUBG Mobile trzeba obecnie uważać nie tylko na innych graczy.

Skończyliście już remake Resident Evil 2 na wszelkie możliwe sposoby i zaczynacie tęsknić za wszędobylskimi zombiakami? Jeśli tak, to bierzcie telefony w dłoń i ściągajcie PUBG Mobile. W tytule tym trwa obecnie specjalne wydarzenie Zombie: Survive Till Dawn. W jego ramach trafiamy na mapę Erangel i musimy eliminować nieumarłych. Mecze trwają około 30 minut i rozgrywają się na przestrzeni trzech dni. Ma to znaczenie, gdyż nocami przeciwnicy stają się dużo bardziej niebezpieczni. Okazyjnie przyjdzie nam też zmierzyć się z bossami, takimi jak Tyrant, Mr. X czy G, czyli mutant będący wynikiem działania wirusa Golgotha.

To jeszcze nie wszystko. Specjalne wydarzenie wprowadziło również do PUBG Mobile okolicznościowe skórki postaci (nie mogło rzecz jasna zabraknąć Claire, Ady i Leona) oraz bronie, jak na przykład granat przyzywający zombie w wybrane miejsce.

Last Idea nową grą Square Enix

Firma Square Enix ma lekki sentyment do słowa „ostatni”. - Zombie z Resident Evil 2 gościnnie w PUBG Mobile, testy techniczne The Division 2 i inne wieści - wiadomość - 2019-02-22
Firma Square Enix ma lekki sentyment do słowa „ostatni”.

Zapewne część z Was kojarzy genezę tytułu Final Fantasy. Pierwsza część tej obecnie kultowej serii jRPG-ów miała być po prostu ostatnią produkcją umierającego studia Square. Los chciał, że tak się nie stało i po połączeniu z firmą Enix Japończycy są jednym z molochów na rynku elektronicznej rozrywki. Obecnie pracują oni nad nową grą, której tytuł może kojarzyć się z popularnym cyklem. Nazywa się ona Last Idea. Na razie nie wiemy na jej temat zbyt wiele – pojawiło się jedynie konto na Twitterze i odnaleziono zarejestrowany znak towarowy. Istnieją jednak pewne poszlaki (via Polygon), według których w projekt zaangażowany jest artysta o pseudonimie Wind, który wcześniej współpracował ze Square Enix przy darmowej mobilnej grze Grimms Notes, więc prawdopodobnie Last Idea będzie czymś podobnym.

Patrick Söderlund zapowiada darmowy survival s-f

Pół roku temu informowaliśmy, że Patrick Söderlund opuścił szeregi Electronic Arts. Niedługo później założył on swoje własne studio o nazwie Embark. Jego debiutanckim projektem będzie darmowa gra survivalowa w klimatach science fiction, która ma toczyć się na otwartej mapie obejmującej obszar 256 kilometrów kwadratowych. Nie znamy na razie jej tytułu. Na razie opublikowano jedynie kilka artów i filmik z testu otoczenia.

Jak na razie na filmach i artach produkcja studia Embark prezentuje się całkiem imponująco. - Zombie z Resident Evil 2 gościnnie w PUBG Mobile, testy techniczne The Division 2 i inne wieści - wiadomość - 2019-02-22
Jak na razie na filmach i artach produkcja studia Embark prezentuje się całkiem imponująco.

Jak zdradził Söderlund, jego celem jest zatarcie granicy między graniem a tworzeniem. Ma to pozwolić na realizowanie swoich niezwykłych wizji osobom, które nie mają ogromnego zaplecza w postaci dużego studia lub wielkiego doświadczenia w produkcji dzieł elektronicznej rozrywki. Czy mu się to uda? Odpowiedź na to pytanie poznamy za jakiś czas.

Dreams ze wczesnym dostępem na PlayStation 4

Choć wczesny dostęp kojarzy się przede wszystkim z rynkiem PC, nie oznacza to, że na konsolach nie ma gier wydawanych w ten sposób. Jedną z nich będzie Dreams, czyli nietypowa przygodówka akcji od studia Media Molecule, czyli twórców uwielbianego przez wielu cyklu LittleBigPlanet. Tytuł ukaże się w przedpremierowej wersji na PlayStation 4 wiosną tego roku. Jej zawartość będzie mocno limitowana – nie znajdzie się w niej chociażby tryb historii. Gracze otrzymają za to narzędzia do tworzenia i publikowania własnych poziomów. Przyjemność tę wyceniono na 29,99 dolarów (około 114 złotych). Pełna gra zadebiutuje później w tym roku.

Techniczne testy The Division 2

Po jednych testach czas na kolejne testy poprzedzające następne testy. - Zombie z Resident Evil 2 gościnnie w PUBG Mobile, testy techniczne The Division 2 i inne wieści - wiadomość - 2019-02-22
Po jednych testach czas na kolejne testy poprzedzające następne testy.

Firma Ubisoft ogłosiła, że od dziś do jutra na PC potrwają techniczne testy gry The Division 2. Udział wziąć w nich mogą osoby, które otrzymały specjalne zaproszenie. Były one rozsyłane wczoraj, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to warto sprawdzić swoją skrzynkę, bo być może znaleźliście się w gronie szczęśliwców. Cała akcja ma za zadanie sprawdzenie poprawek wprowadzonych po zamkniętej becie i przygotowanie wszystkiego do otwartych testów, które zaplanowane są na początek marca.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Strategic Command WWII: World at War
 2. Age of Wonders: Planetfall
 3. Overwatch
 4. Iratus: Lord of the Dead
 5. Haven
 6. Black Future '88
 7. Unearthing Mars 2: The Ancient War
 8. Shenmue III
 9. Rune Factory 4 Special
 10. The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth
 11. DiRT Rally 2.0

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. VRobot: VR Giant Robot Destruction Simulator zwiastun rozgrywki #1
 2. The Sims 4 Kino domowe - Akcesoria
 3. Spellbreak zwiastun #1
 4. Project Winter zwiastun #1
 5. Polska farma 2020 zwiastun #1 (PL)
 6. Path of Exile Synthesis
 7. Oninaki zwiastun #1
 8. LEGO Przygoda 2 Gra wideo zwiastun #1
 9. Metro Exodus zwiastun na premierę (PL)
 10. Galactic Civilizations III: Retribution zwiastun #1
 11. DiRT Rally 2.0 zwiastun na premierę (PL)
 12. Darkest Dungeon II zwiastun #1
 13. Blood will be Spilled zwiastun #1
 14. Astral Chain zwiastun #1
 15. Age of Wonders: Planetfall zwiastun fabularny