Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS5PS4PCSwitch
Okładka Haven (PS5)

Haven

Gra RPG z elementami przygodowymi, opowiadająca historię dwojga zakochanych, którzy uciekli na obcą planetę. Haven zostało opracowane przez autorów ciepło przyjętego Furi i pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w lokalnym trybie współpracy.

RPG | TPP | elementy przygodowe | na 2 osoby | indie | kooperacja | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass

Okładka Haven (PS5)

data premiery gry:

lis2020

PC PS4 Switch PS5

Haven jest grą RPG z elementami przygodowymi, opracowaną przez niezależne studio The Game Bakers – zespół, w którego portfolio można znaleźć ciepło przyjęte Furi oraz Squids Odyssey.

Fabuła

Głównymi bohaterami gry Haven są Yu oraz Kay – dwoje zakochanych, którzy uciekli na obcą planetę, by móc cieszyć się sobą nawzajem. Protagoniści przemierzają obcy świat, odkrywając jego tajemnice i próbując znaleźć miejsce, w którym mogliby osiąść na stałe. W trakcie zabawy obserwujemy rozwijającą się relację naszych podopiecznych, której możemy nadać wybrany przez siebie kierunek, między innymi poprzez wybór odpowiednich kwestii dialogowych.

Mechanika

W grze Haven akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Bohaterowie przemierzają barwne lokacje, unosząc się w powietrzu przy pomocy futurystycznych butów. Planetę zamieszkują rozmaite egzotyczne istoty – część z nich jest agresywna, przez co nasi podopieczni od czasu do czasu muszą stawiać im czoła. System walki opiera się na wyprowadzaniu ataków (najlepszy efekt daje łączenie ich w kombinacje) oraz blokowaniu; pomimo że potyczki toczą się w czasie rzeczywistym, wykonanie każdego ruchu wymaga uprzedniego naładowania specjalnego paska.

Tryby gry

Choć grę Haven stworzono z myślą o zabawie w pojedynkę, pozwala ona również na kooperacyjną rozgrywkę na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

Haven zwraca uwagę za sprawą oprawy graficznej, którą utrzymano w kreskówkowej stylistyce i okraszono nietypową, jaskrawą kolorystyką. Zabawa toczy się przy akompaniamencie klimatycznego soundtracku autorstwa francuskiego muzyka – Francka Rivoire’a – znanego jako Danger.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Haven

12+

Wymagania sprzętowe Haven

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3 / AMD Phenom II X4, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon R7 250 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10

PC
PS4
Switch
PS5