Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePCANDiOS
Okładka The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth (PC)
OkładkaThe Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth (PC)

The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth

Aplikacja towarzysząca grze planszowej Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie, osadzonej w uniwersum znanym z powieści autorstwa J.R.R. Tolkiena, a także filmów w reżyserii Petera Jacksona.

Towarzyskie | fantasy | planszowe | książki | Władca Pierścieni | aplikacja towarzysząca

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth Premiera

18kwi2019

PC iOS AND

Gry podobne do The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth

The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition

Tainted Grail: The Fall of Avalon

Gloomhaven

The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth to aplikacja towarzysząca kooperacyjnej grze planszowej, którą w Polsce wydano pod tytułem Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie. Jak wskazuje tytuł, akcja produkcji jest osadzona w fantastycznym świecie Śródziemia, znanym z twórczości pisarza J.R.R. Tolkiena (głównie powieści Hobbit, czyli tam i z powrotem oraz trylogii Władca Pierścieni), a także opartych na niej filmach w reżyserii Petera Jacksona oraz wielu gier – m.in. Śródziemie: Cień Mordoru i Śródziemie: Cień wojny). Za stworzenie tej produkcji odpowiada firma Fantasy Flight Games (znana z podobnych cyfrowych gier planszowych, np. BattleLore: Command).

Fabuła

Akcja The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth toczy się w uniwersum fantasy stworzonym przez ojca gatunku, J.R.R. Tolkiena. Opowieść przedstawiona w grze ma miejsce w czasach opisanych w trylogii powieściowej Władca Pierścieni – kiedy w odległym Mordorze zbierają się armie złowrogiego Saurona. Gracze wcielają się w bohaterów znanych z książek, takich jak Aragorn czy Bilbo.

Mechanika

Zabawa w The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth rozpoczyna się od wyboru postaci – każda z nich posiada własną historię oraz umiejętności, które decydują o tym, jakie są nasze możliwości w czasie gry. Każdy bohater ma konkretną rolę, w której czuje się najlepiej i najbardziej pomaga drużynie – współpraca ma kluczowe znaczenie w produkcji stworzonej przez Fantasy Flight Games. Właściwa rozgrywka polega na poruszaniu się po złożonej z heksagonów mapie, eksplorowaniu, walce z napotkanymi wrogami, zdobywaniu skarbów i stopniowym odkrywaniu różnych sekretów i opowieści ze świata stworzonego przez Tolkiena – w tym tych, które dotyczą zagrożenia ze strony złowrogiego Czarnego Władcy. W miarę postępów w rozgrywce nasza postać rozwija się, zdobywając nowe umiejętności i ulepszając już posiadane.

Opisywana tutaj aplikacja stanowi istotny składnik gry. To ona wyznacza zadania i wyzwania, jakie czekają uczestników zabawy, rozmieszcza rozmaite atrakcje na planszy czy też decyduje o zachowaniu przeciwników podczas starć. Umożliwia również zapisanie stanu rozgrywki, by móc wrócić do niej po dłuższej przerwie.

Tryby gry

W The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth możemy grać samotnie lub z innymi – w ramach pięcioosobowego trybu kooperacyjnego.

Kwestie techniczne

The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth jest cyfrową grą planszową, w związku z czym na jej oprawę graficzną składają się głównie interfejs użytkownika, dwuwymiarowe ilustracje oraz trójwymiarowe modele, reprezentujące bohaterów i fragmenty świata gry. Przyjemny, stonowany styl artystyczny dobrze oddaje charakterystyczny klimat uniwersum znanego z Władcy Pierścieni, a wiele modeli postaci oraz przeciwników przypomina to, co pamiętamy z filmowych adaptacji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-5  

Wymagania wiekowe The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth: 12+

The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows 7
PC
iOS
AND