Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2019, 15:27

autor: Aquma

Krzysztof Piątek wyróżniony w FIFA 19

Nota Krzysztofa Piątka w symulatorze piłkarskim FIFA 19 rośnie w błyskawicznym tempie i w ostatnim zestawieniu sięgnęła już 82 punktów. Były napastnik Cracovii został również wyróżniony w drużynie tygodnia (TOTW).

Kolejny sukces Krzysztofa Piątka. - Krzysztof Piątek wyróżniony w FIFA 19 - wiadomość - 2019-02-21
Kolejny sukces Krzysztofa Piątka.

Sukcesy Krzysztofa Piątka we włoskiej lidze sprawiły, że znacząco poprawiły się statystyki wspomnianego zawodnika w najnowszej odsłonie symulatora piłkarskiego od studia EA Sports – FIFA 19. Ulepszone zostały praktycznie wszystkie atrybuty – szybkość, strzały, podania, siła fizyczna, drybling oraz gra w obronie – dzięki czemu ocena ogólna wzrosła aż o sześć punktów (z 70 do 76). Napastnik AC Milanu został też wybrany do drużyny tygodnia, co skutkowało kolejną poprawą – w tym zestawieniu figuruje już z notą 82.

Wzmocnieniu uległy ostatnio również profile innych piłkarzy (Gianluigiego Donnarummy oraz Suso), jednak to właśnie polski piłkarz zanotował najwyższy wzrost. Zmiana statystyk w FIFA 19 zbiega się w czasie z olbrzymimi sukcesami Polaka na boisku (w Mediolanie zdobył sześć goli w pięciu spotkaniach), głośno komentowanymi przez światowe media. Piątek błyskawicznie zyskuje też na popularności na Instagramie – obserwuje go już ponad milion osób, czyli więcej niż np. Arkadiusza Milika (941 tys.). Większą liczbą „followersów” na platformie mogą pochwalić się tylko dwaj polscy piłkarze: Robert Lewandowski (14,1 mln) oraz Wojciech Szczęsny (2,1 mln).

Przypominamy, że FIFA 19 zadebiutowała na rynku 28 września 2018 roku. Gra jest dostępna na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksie 360, Xboksie One oraz Nintendo Switch.

  1. FIFA 19 – strona oficjalna
  2. Recenzja gry FIFA 19 – najlepsza odsłona ostatnich lat?