Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Strategic Command WWII: World at War (PC)

Strategic Command WWII: World at War PC

Strategia turowa firmy Slitherine, w której gracze przejmują kontrolę nad siłami aliantów lub Osi, biorąc udział w najważniejszych operacjach militarnych II wojny światowej.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | multiplayer | na 2 osoby | strategiczne wojenne | historyczne

PC Windows
Okładka Strategic Command WWII: World at War (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

6grudnia2018

6grudnia2018

Steam

Strategic Command WWII: World at War to rozbudowana strategia turowa, której akcję osadzono w okresie II wojny światowej. Tytuł reprezentuje serię zapoczątkowaną w 2002 roku, rozwijaną przez studio Fury Software i firmę Slitherine.

Mechanika

W Strategic Command WWII: World at War przejmujemy kontrolę nad siłami aliantów bądź państw Osi i bierzemy udział w najważniejszych operacjach militarnych na całym globie, przeprowadzanych w latach 1939-1945. Co ciekawe, nic nie stoi tu na przeszkodzie, by odmienić bieg historii, na przykład doprowadzając do zwycięstwa państw, które w rzeczywistości poniosły porażkę.

Rozgrywka toczy się w trybie turowym, na mapie pokrytej siatką heksagonów, ukazanej z perspektywy top-down. Tereny nieznajdujące się pod naszą kontrolą zasłania tak zwana mgła wojny, która sprawia, że mamy jedynie częściową wiedzę na temat kolejnych posunięć przeciwników.

Oprócz prowadzenia wojsk do kolejnych bitew toczonych na lądzie, wodzie i w powietrzu, w trakcie zabawy zajmujemy się masą innych rzeczy. Na naszych barkach spoczywa przede wszystkim dbanie o linie zaopatrzeniowe, pracowanie nad ulepszeniami dla poszczególnych jednostek (każda z dostępnych w grze nacji dysponuje innym ich wachlarzem, odzwierciedlającym jej faktyczny poziom rozwoju w tamtym okresie) czy wreszcie pozyskiwanie nowych koalicjantów (kontrolę nad nimi można powierzyć sztucznej inteligencji) oraz szpiegostwo.

Tryby gry

Filarem gry Strategic Command WWII: World at War jest tak zwana Wielka Kampania (Grand Campaign), która rozpoczyna się w 1939 roku. Oprócz niej jednak autorzy oddają nam do dyspozycji szereg mniejszych scenariuszy. Ponadto tytuł pozwala nie tylko na zabawę w pojedynkę, lecz także na multiplayerowe zmagania przez Internet lub w ramach tak zwanego „gorącego krzesła”.

Poza tym autorzy oddają w nasze ręce rozbudowany, choć prosty w obsłudze edytor pozwalający na tworzenie własnych scenariuszy.

Kwestie techniczne

Sfera wizualna gry Strategic Command WWII: World at War nie odbiega w znaczący sposób od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie części serii. Gracze mogą wybrać, czy wolą oglądać tradycyjne, dwuwymiarowe ikony jednostek, czy też preferują nieco bardziej nowoczesne, trójwymiarowe modele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło    

Wymagania wiekowe Strategic Command WWII: World at War

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Strategic Command WWII: World at War

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1108 MB HDD, Windows 7/8/10