Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Iratus: Lord of the Dead (PC)

Iratus: Lord of the Dead PC

Mroczna gra RPG z elementami roguelike, czerpiąca silne inspiracje z Darkest Dungeon. Gracz wciela się w upadłego nekromantę, który chce podbić świat z pomocą armii ożywieńców. Za stworzenie Iratus: Lord of the Dead odpowiada rosyjskie studio Unfrozen.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | 2D | crowdfunding | indie | side-scroll

PC Windows
Okładka Iratus: Lord of the Dead (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

sierpień2019

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Przygotowane z myślą o platformie PC Iratus: Lord of the Dead jest osadzonym w świecie fantasy RPG-iem z elementami roguelike. W produkcji widać daleko idącą inspirację cieszącym się dużą popularnością Darkest Dungeon od Red Hook Studios. Za stworzenie Iratus: Lord of the Dead odpowiada rosyjskie studio niezależne Unfrozen.

Fabuła

Gracz wciela się w tytułowego Iratusa – potężnego nekromantę, niegdyś pokonanego i „zabitego” przez wielkich bohaterów. Przebudziwszy się ponownie do życia i uwolniwszy z trwającej wieki niewoli, czarnoksiężnik postanawia się zemścić i przypomnieć zgnuśniałemu obecnie światu, czym jest prawdziwe zło.

Mechanika

W produkcji Unfrozen Studios naszym zadaniem jest podbicie świata z pomocą armii nieumarłych (m.in. szkieletów, zombie, banshee czy wampirów). Podobnie jak w Darkest Dungeon, swoje (maksymalnie czteroosobowe) oddziały poprowadzimy do boju w ramach rozbudowanego, turowego systemu walki. Starcia charakteryzują się wysokim poziomem trudności. W przerwach pomiędzy nimi rozwijamy naszą bazę i uzyskujemy dostęp do kolejnych typów jednostek i zdolności. W związku z charakterystyczną profesją głównego bohatera, mamy m.in. możliwość tworzenia nowych żołnierzy z… kawałków poległych wrogów.

Iratusa można rozwijać w oparciu o trzy ścieżki zdolności – alchemię, umiejętności taktyczne oraz magiczne. Każda z nich oferuje innego rodzaju profity (nasz nekromanta może uczestniczyć w walce). Co ważne, podejmowane przez nas decyzje taktyczne mają olbrzymie znaczenie i konsekwencje, bowiem – typowo dla gatunku roguelike – śmierć postaci jest nieodwracalna.

Tryby gry

Iratus: Lord of the Dead posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Wydane na PC Iratus: Lord of the Dead ma atrakcyjną, dwuwymiarową oprawę graficzną, opartą głównie o rysowane plansze i sylwetki postaci. Choć z punktu widzenia zaawansowania technologicznego gra raczej nie zachwyci entuzjastów graficznych wodotrysków, to jednak ciekawy i bardzo klimatyczny styl artystyczny może się podobać.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Iratus: Lord of the Dead

Wymagania wiekowe Iratus: Lord of the Dead

18+

Wymagania sprzętowe Iratus: Lord of the Dead

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7

Iratus Lord of the Dead – Daedalic wyda RPG inspirowane Darkest Dungeon
Iratus Lord of the Dead – Daedalic wyda RPG inspirowane Darkest Dungeon

wiadomość19 lutego 2019

Firma Daedalic Entertainment poinformowała, że do jej portfolio wydawniczego trafiła gra Iratus: Lord of the Dead. Mowa o RPG-u z elementami roguelike’a, tworzonym w studiu Unfrozen przez osoby, które wcześniej pracowały nad kultową serią Disciples. Całość budzi silne skojarzenia z bestsellerowym Darkest Dungeon.

RPG Iratus: Lord of the Dead trafi na Kickstartera
RPG Iratus: Lord of the Dead trafi na Kickstartera

wiadomość23 kwietnia 2018

Rosyjscy deweloperzy z Unfrozen Studios poinformowali, że do skończenia swojego RPG-a Iratus: Lord of the Dead potrzebują dodatkowych 10 tys. dolarów. Pieniędzy poszukają za pośrednictwem serwisu Kickstarter.