Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Iratus: Lord of the Dead (PC)

Iratus: Lord of the Dead PC

Mroczna gra RPG z elementami roguelike, czerpiąca silne inspiracje z Darkest Dungeon. Za stworzenie Iratus: Lord of the Dead odpowiada rosyjskie studio Unfrozen. Gracz wciela się w upadłego nekromantę, który chce podbić świat z pomocą armii ożywieńców.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | 2D | crowdfunding | indie | side-scroll

PC Windows
Okładka Iratus: Lord of the Dead (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24lipca2019

wczesny dostęp

23kwietnia2020

23kwietnia2020

Steam

Iratus: Lord of the Dead jest osadzoną w świecie fantasy grą RPG z elementami gatunku roguelike. W produkcji widać daleko idącą inspirację cieszącym się dużą popularnością Darkest Dungeon od firmy Red Hook Studios. Za stworzenie omawianego tytułu odpowiada rosyjskie studio niezależne Unfrozen. Wydawcą jest Deadalic Entertainment.

Fabuła

Gracz wciela się w tytułowego Iratusa – potężnego nekromantę, niegdyś pokonanego i „zabitego” przez wielkich bohaterów. Przebudziwszy się ponownie do życia i uwolniwszy z trwającej wieki niewoli, czarnoksiężnik postanawia się zemścić i przypomnieć zgnuśniałemu obecnie światu, czym jest prawdziwe zło.

Mechanika

W produkcji Unfrozen Studios naszym zadaniem jest podbicie świata z pomocą armii nieumarłych (m.in. szkieletów, zombie, banshee czy wampirów). Podobnie jak w Darkest Dungeon, swoje (maksymalnie czteroosobowe) oddziały poprowadzimy do boju w ramach rozbudowanego, turowego systemu walki. Starcia charakteryzują się wysokim poziomem trudności i wymagają stosowania odpowiedniej taktyki, a także sprawdzenia słabych punktów wrogów.

W przerwach pomiędzy walkami rozwijamy naszą bazę i uzyskujemy dostęp do nowych zdolności. Gracz może wybierać umiejętności z czterech drzewek rozwoju (alchemia, magia, gniew oraz zniszczenie). Jest to o tyle ważne, że protagonista również bierze bezpośredni udział w walce. Łączna liczba dostępnych talentów jest bliska stu.

W związku z charakterystyczną profesją głównego bohatera, nowych podwładnych nie rekrutujemy, lecz tworzymy ze szczątków poległych wrogów, które gromadzimy po walce niczym tradycyjne surowce do craftingu. W grze znajdziemy kilkanaście typów poddanych - każdy z nich posiada sześć odmiennych zdolności, które sprawiają, że na polu bitwy jest w stanie pełnić konkretną rolę.

Co ważne, podejmowane przez nas decyzje mają olbrzymie znaczenie i konsekwencje, bowiem – typowo dla gatunku roguelike – śmierć postaci jest nieodwracalna.

Tryby gry

W Iratus: Lord of the Dead możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Iratus: Lord of the Dead posiada atrakcyjną, dwuwymiarową oprawę graficzną, opartą głównie o rysowane plansze i sylwetki postaci. Choć z punktu widzenia zaawansowania technologicznego gra raczej nie zachwyci entuzjastów graficznych wodotrysków, to jednak ciekawy i bardzo klimatyczny styl artystyczny - czerpiący pełnymi garściami z gatunku dark fantasy - może się podobać. Zabawie towarzyszy klimatyczna ścieżka dźwiękowa. Głosu głównemu bohaterowi udzielił doświadczony aktor Stephan Weyte (znany z roli Caleba w serii FPS-ów Blood).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Iratus: Lord of the Dead

Wymagania wiekowe Iratus: Lord of the Dead

18+

Wymagania sprzętowe Iratus: Lord of the Dead

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD lub lepsza
 • 3.5 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza
 • 3.5 GB HDD
 • Windows 10
Iratus Lord of the Dead – Daedalic wyda RPG inspirowane Darkest Dungeon
Iratus Lord of the Dead – Daedalic wyda RPG inspirowane Darkest Dungeon

wiadomość19 lutego 2019

Firma Daedalic Entertainment poinformowała, że do jej portfolio wydawniczego trafiła gra Iratus: Lord of the Dead. Mowa o RPG-u z elementami roguelike’a, tworzonym w studiu Unfrozen przez osoby, które wcześniej pracowały nad kultową serią Disciples. Całość budzi silne skojarzenia z bestsellerowym Darkest Dungeon.

RPG Iratus: Lord of the Dead trafi na Kickstartera
RPG Iratus: Lord of the Dead trafi na Kickstartera

wiadomość23 kwietnia 2018

Rosyjscy deweloperzy z Unfrozen Studios poinformowali, że do skończenia swojego RPG-a Iratus: Lord of the Dead potrzebują dodatkowych 10 tys. dolarów. Pieniędzy poszukają za pośrednictwem serwisu Kickstarter.