Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 30 czerwca 2022, 17:05

Hood: Outlaws and Legends i dwie inne gry dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione za darmo zostaną aż trzy gry - Hood: Outlaws & Legends, Iratus: Lord of the Dead oraz Geneforge 1 – Mutagen. Produkcje te będzie można odebrać do 7 lipca.

[Aktualizacja] Geneforge 1 – Mutagen, Hood: Outlaws & Legends oraz Iratus: Lord of the Dead można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Killing Floor 2 oraz Ancient Enemy.

Przez ostatni tydzień wszyscy użytkownicy Epic Games Store mogli przenieść się do magicznego świata Westeros oraz wcielić się w mechanika samochodowego dzięki dwóm grom rozdawanym za darmo - A Game Of Thrones: The Board Game Digital Edition oraz Car Mechanic Simulator 2018. Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, to do godziny 17:00 wciąż możecie odebrać swoje egzemplarze tych pozycji. Natomiast później udostępnione bezpłatnie zostaną aż trzy tytuły. Są to Geneforge 1 – Mutagen, Hood: Outlaws & Legends oraz Iratus: Lord of the Dead.

Hood: Outlaws & Legends to w miarę świeża wieloosobowa gra akcji TPP, opracowana przez studio Sumo Digital (odpowiedzialne m.in. za Sackboya: Wielką przygodę). Garściami czerpie ona z legend o słynnym Robin Hoodzie. W ramach zabawy wcielamy się w banitę i wraz z towarzyszami reprezentującymi różne klasy postaci (zwiadowcę, łowcę, awanturnika bądź mistyka) musimy zdobyć skarby bogatych, by móc rozdać je biednym. Trzeba jednak uważać, bo napad planuje także inna ekipa graczy, z którą trzeba rywalizować.

Na platformie Metacritic pecetowa wersja Hood: Outlaws & Legends posiada średnią ocen na poziomie 62/100 (na podstawie 21 recenzji). Produkcja posiada polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy).

Hood: Outlaws & Legends na platformie Epic Games Store

Natomiast Iratus: Lord of the Dead jest przygotowaną przez ekipę z Unfrozen turową grą RPG typu roguelike, mocno inspirowanym kultowym w wielu kręgach Darkest Dungeon. Głównym bohaterem tytułu jest potężny nekromanta, który, zabity niegdyś przez bohaterów dobra, powraca do życia. Jego cel jest jasny – podbicie całego świata.

W ramach rozgrywki w Iratus: Lord of the Dead możemy m.in. rozwijać naszą bazę i umiejętności, wskrzeszać zwłoki i rekrutować je do naszej armii, a także toczyć bitwy. Wyglądają one niemal bliźniaczo podobnie do tych ze wspomnianego Darkest Dungeon. Prowadzimy zatem maksymalnie czteroosobowe oddziały i ścieramy się z przeciwnikami w systemie turowym. W trakcie walk możemy korzystać z rozmaitych talentów naszych podwładnych.

Hood: Outlaws and Legends i dwie inne gry dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - ilustracja #1

Iratus: Lord of the Dead może pochwalić się średnią ocen na platformie Metacritic na poziomie 78/100 (na podstawie 11 opinii). Tytuł jest dostępny w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy).

Iratus: Lord of the Dead na platformie Epic Games Store

Geneforge 1 – Mutagen jest opracowaną przez studio Spiderweb Software grą RPG z otwartym światem, stanowiącą jeden z klasyków gatunku. W trakcie zabawy wcielamy się w tzw. Sharpera, czyli czarodzieja obdarzonego niezwykłą mocą kreacji życia. W celu odkrycia tajemnic swojego ludu bohater udaje się na niebezpieczną wyspę pełną groźnych przeciwników do pokonania, ale również cennych skarbów do zdobycia.

Rozgrywka polega na eksploracji kolejnych lokacji, prowadzeniu pertraktacji z szeregiem różnych frakcji oraz rzecz jasna walce z przeciwnikami. Starcia możemy prowadzić za pomocą ostrzy, magii oraz tworzonych przez nas zmutowanych stworów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by spróbować uniknąć kłopotów i ograniczyć się do dyplomacji i skradania.

Gra nie jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Geneforge 1 – Mutagen na platformie Epic Games Store

Geneforge 1 – Mutagen, Hood: Outlaws & Legends oraz Iratus: Lord of the Dead będzie można zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store do 7 lipca. Gdy tylko oficjalnie dowiemy się, jaka pozycja (bądź pozycje) zostanie udostępniona jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store