Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2022, 16:39

Nie spisuj czerwca na straty, wieści o God of War: Ragnarok ponoć są blisko [Aktualizacja]

Datę premiery God of War: Ragnarok możemy poznać już w następnym tygodniu. Wtedy bowiem prawdopodobnie Sony zorganizuje kolejne State of Play.

Aktualizacja

Popularny growy dziennikarz Jason Schreier donosi, że wydarzenie State of Play, na którym mieliśmy poznać datę premiery God of War: Ragnarok, rzeczywiście było planowane na dziś, lecz z jakiegoś powodu zostało przesunięte na bliżej nieokreślony – acz raczej nieodległy – termin. Potwierdzać to ma wczorajszy wpis na Twitterze reżysera gry, Cory’ego Barloga (oba tweety znajdziecie poniżej).

Co istotne, Schreier twierdzi, że nie oznacza to opóźnienia premiery God of War: Ragnarok na 2023 rok. Według jego źródeł tytuł wciąż ma zadebiutować w listopadzie 2022 r.

Oznacza to, iż The Snitch, którego doniesienia przytoczyliśmy wcześniej w tej wiadomości, po raz kolejny się nie pomylił. Po prostu Sony zmieniło swoje plany, przez co fani Kratosa muszą uzbroić się w cierpliwość na nieco dłużej.

Nie spisuj czerwca na straty, wieści o God of War: Ragnarok ponoć są blisko - ilustracja #1
Źródło: Twitter / Jason Schreier.

Oryginalna wiadomość

Santa Monica Studio i firma Sony od jakiegoś czasu zapewniają, że God of War: Ragnarok ukaże się w 2022 roku na PS4 i PS5. Minęła już jednak jego połowa, a my wciąż nie poznaliśmy daty premiery owej gry.

Wiele wskazuje na to, że zostanie ona ujawniona w następnym tygodniu, a konkretnie 30 czerwca. Na wtedy bowiem – według informatora publikującego na Twitterze pod pseudonimem The Snitch (@insider_wtf) – Sony ma planować kolejne State of Play.

Liczba 11110, którą „wypowiada” Kratos na powyższym gifie, to zapis trzydziestki w systemie binarnym. Post nie pozostawia więc wątpliwości – chodzi o datę 30 czerwca 2022 roku.

The Snitch udowodnił już, że na jego doniesieniach można polegać, m.in. publikując w sieci pełną listę gier, które Sony zaprezentowało kilka godzin później na ostatnim State of Play. Co więcej, do podobnych wniosków doszedł znany branżowy informator Tom Hendersonpisaliśmy o tym w poniedziałek – a dziennikarz serwisu Bloomberg Jason Schreier zapewniał na początku czerwca, że do końca miesiąca poznamy datę premiery God of War: Ragnarok.

Kolejną wskazówką może być post zamieszczony kilka dni temu na Twitterze przez reżysera gry, Cory’ego Barloga (poniżej). Gif z Batmanem może oznaczać wszystko i nic, lecz pierwszy komentarz pod owym wpisem – brzmiący: „Where’s the date Cory” („Gdzie jest data, Cory?”) – nie pozostawia złudzeń w kwestii tego, czego oczekują fani. Można być pewnym, że deweloper jest tego świadomy i celowo podsyca i tak już niemałe zainteresowanie społeczności.

E3 2021