Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2022, 18:00

God of War Ragnarok w 2022 roku wg Schreiera. Data premiery wkrótce

Data premiery God of War: Ragnarok ma zostać podana w ciągu miesiąca – przynajmniej według Jasona Schreiera. Tytuł ma się ukazać w 2022 roku.

Niewykluczone, że narastające obawy odnośnie premiery God of War: Ragnarok przesuniętej na 2023 rok okażą się bezpodstawne. Pojawiające się w ostatnich dniach pogłoski na temat nadchodzącej gry Santa Monica Studio przeczą sobie nawzajem – z jednej strony słyszymy bowiem, że jest szansa na debiut pod koniec 2022 roku, a z drugiej iż Kratos wraz z synem powrócą dopiero w 2023 r.

Jason Schreier – popularny branżowy dziennikarz piszący dla serwisu Bloomberg.com – od początku nie wierzył w plotki o rzekomej obsuwie. Dziś dał temu wyraz, publikując artykuł, w którym napisał, że premiera God of War: Ragnarok ma nastąpić w listopadzie 2022 roku, powołując się na trójkę informatorów bezpośrednio związanych z produkcją omawianej gry.

Ponadto dwoje z nich miało zapewnić Schreiera, iż dokładna data premiery tytułu zostanie ogłoszona w ciągu miesiąca. Może wydawać się to nieco zaskakujące, zwłaszcza że Sony nie poruszyło tematu ani na swoim ubiegłotygodniowym State of Play, ani na wczorajszym Summer Game Fest.

Niemniej na doniesienia Schreiera powołał się inny znany branżowy dziennikarz, mianowicie Tom Henderson. Uważa on, że podana informacja jest spójna z komunikatami Sony wystosowanymi w ostatnim tygodniu. Henderson pokusił się też o spekulację, iż niedługo może zostać zorganizowane kolejne State of Play. Czy tak jednak będzie? Przekonamy się wkrótce.

God of War Ragnarok w 2022 roku wg Schreiera. Data premiery wkrótce - ilustracja #1
Źródło: Twitter / Tom Henderson.

Dla przypomnienia dodam, że God of War: Ragnarok to bezpośrednia kontynuacja hitu z 2018 roku, która zmierza na PS4 i PS5 (choć wzorem poprzedniczki może za jakiś czas trafić również na PC). Przez pandemię koronawirusa produkcja tego tytułu nieco się przeciągnęła, a jego premiera była kilka razy przekładana – zarówno oficjalnie, jak i nieoficjalnie. Wszystko wskazuje jednak na to, że to już ostatnia prosta i niedługo przekonamy się, jaki los czeka Kratosa oraz Atreusa.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej