Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2022, 22:37

Summer Game Fest 2022 - podsumowanie [Aktualizacja]

Summer Game Fest 2022 odbędzie się już pojutrze. Czego się spodziewać? Gdzie obejrzeć pokaz Geoffa Keighleya? Jakie gry na nim zobaczymy? Podsumowujemy oficjalne i nieoficjalne informacje.

AKTUALIZACJA #1

Dodano informacje o One Piece Odyssey, Warframe: Echoes of the Zariman i Zenless Zone Zero.

AKTUALIZACJA #2

Dodano podsumowanie wydarzenia.

Podsumowanie Summer Game Fest 2022

Summer Game Fest 2022 za nami – zobaczyliśmy kilka nowych i wiele zapowiedzianych wcześniej gier, które mają się ukazać w najbliższych miesiącach. Najważniejsze wiadomości z dzisiejszego wydarzenia znajdziecie poniżej.

Oryginalna wiadomość

Do Summer Game Fest 2022 pozostały tylko dwa dni. Choć wczoraj gospodarz imprezy, Geoff Keighley, przytemperował nieco nastroje przed wydarzeniem, ogłaszając, że skupi się ono na już zapowiedzianych produkcjach, to przez fakt, iż – pod nieobecność targów E3 – SGF22 będzie prawdopodobnie najważniejszym (obok Xbox & Bethesda Showcase) growym pokazem czerwca, ludzie ostrzą sobie nań zęby, spodziewając się czegoś więcej niż „stada indyków”.

Można zatem wątpić, czy czekają nas duże niespodzianki, lecz tych małych bez wątpienia nie zabraknie. Co wiemy na pewno o Summer Game Fest 2022? Na co wskazują plotki? Oto krótkie podsumowanie informacji.

GDZIE I KIEDY OBEJRZEĆ?

Jedna rzecz nie podlega dyskusji, mianowicie termin omawianego wydarzenia. Odbędzie się ono 9 czerwca 2022 roku (czwartek) o godzinie 20:00 czasu polskiego i potrwa 1,5–2 godz. Pokaz będzie można obejrzeć w serwisach YouTube (odnośnik znajdziecie poniżej) oraz Twitch. Spodziewajcie się również (nieoficjalnej) transmisji z komentarzem na kanale tvgry+.

Summer Game Fest 2022 – pewniaki

Call of Duty: Modern Warfare 2

O prezentacji rozgrywki z Call of Duty: Modern Warfare 2 już wiecie, jeśli jesteście na bieżąco z naszymi wiadomościami.

Gotham Knights

Możecie za to nie wiedzieć, że zostanie pokazany gameplay z Gotham Knights. Poprzedni zrobił niezłe wrażenie, więc wydaje się, iż jest na co czekać. Data premiery gry to 25 października.

Cuphead: The Delicious Last Course

Ja jednak bardziej ostrzę sobie zęby na zapowiedziane dawno temu DLC do Cupheada. Geoff Keighley potwierdził, że The Delicious Last Course wyjdzie 30 czerwca, ale uwierzę, jak zobaczę.

The Callisto Protocol

Znacznie dłużej poczekamy na nowy horror twórców Dead Space’a, który ma się ukazać dopiero w grudniu. Ujawnione do tej pory materiały ociekają klimatem, ale trudno stwierdzić, czy rozgrywka będzie równie atrakcyjna. Poniekąd przekonamy się o tym w czwartek, gdyż potwierdzono, że zaprezentowany zostanie wtedy gameplay z The Callisto Protocol.

Planet of Lana

Podobnie rzecz się ma – tu komunikat – z ręcznie rysowaną platformówką studia Wishfully, która została zapowiedziana na poprzedniej edycji Summer Game Fest. Jako że Planet of Lana zmierza na PC, XOne i XSX/S w 2022 roku, można się spodziewać, iż podana zostanie również dokładna data premiery tytułu.

Nightingale

Analogiczne zapewnienie dostaliśmy w przypadku obiecującej survivalowej gry FPP Nightingale. Różnica polega na tym, że co najwyżej poznamy datę premiery we wczesnym dostępie – właściwa nastąpi nie wcześniej niż w 2023 roku.

Warhammer 40,000: Darktide

Na pewno zobaczymy również brutalny gameplay ze strzelanki Warhammer 40,000: Darktide, która ukaże się 13 września na PC i XSX/S (będzie także dostępna w usłudze PC/Xbox Game Pass).

Nowa gra współtwórców StarCrafta 2

Ponadto po raz pierwszy zostanie zaprezentowana nowa strategia czasu rzeczywistego od Frost Giant Studios – założonego w 2020 roku przez współtwórców StarCrafta 2. Dobrych produkcji tego typu nigdy za wiele.

One Piece Odyssey

Podobnie jak gier jRPG – jedną z ciekawej zapowiadających się przedstawicielek tego podgatunku jest One Piece Odyssey, czyli pierwszy tytuł na licencji bestsellerowej mangi, mający nie być jej ekranizacją. Na razie nie wiemy na jego temat zbyt wiele, ale dostaliśmy dziś potwierdzenie, że zostanie on zaprezentowany na Summer Game Fest 2022, więc lada dzień się to zmieni. Może jakiś gameplay?

Warframe: Echoes of the Zariman

Poznamy również szczegóły trzynastego dodatku do sieciowej strzelanki TPP WarframeEchoes of the Zariman. Oglądając SGF22 na Twitchu i mając połączone kontro z profilem na stronie gry, można otrzymać za darmo Proteę. Dodatkowe informacje znajdziecie tutaj.

Zenless Zone Zero

Poznamy także więcej konkretów na temat Zenless Zone Zero, czyli kolejnego RPG akcji od studia miHoYo – popularnego m.in. dzięki Genshin Impact. Być może podana zostanie data premiery produkcji.

Summer Game Fest 2022 – plotki i przecieki

Hollow Knight: Silksong

Tym razem chyba nie robię sobie złudnej nadziei i rzeczywiście zobaczymy cokolwiek z wyczekiwanego przez fanów Hollow Knight: Silksong. Wpis Geoffa Keighleya na Twitterze oraz odpowiedź Matthew Griffina z Team Cherry – któremu pandemia koronawirusa znacząco utrudniła pracę nad grą – napawają dużym optymizmem. Choć nie wiem, czy warto liczyć na premierę w 2022 roku.

Marvel's Midnight Suns

Więcej konkretów – w tym data premiery – wyciekło na temat Marvel's Midnight Suns. Jeśli Wam umknęły, odsyłam tutaj. Obszerny gameplay z tamtego roku zrobił duże wrażenie, więc miejmy nadzieję, że kolejna (na razie domniemana) prezentacja nie zawiedzie rozbudzonych oczekiwań.

Saints Row

Wiele wskazuje na to, iż na Summer Game Fest 2022 zobaczymy również reboot Saints Row. Premiera już niedługo, bo 25 sierpnia. Pierwsze wrażenia branżowych mediów były całkiem niezłe, więc fani serii raczej się nie zawiodą. Co więcej, podczas czwartkowego eventu ma zostać ogłoszona darmowa gra Boss Factory, powiązana z ową produkcją – która ukaże się jakoby w tym samym dniu (9 czerwca).

Silent Hill 2 Remake

Nieco mniej pewna wydaje się zapowiedź remake’u Silent Hilla 2 – rzekomo tworzonego przez nasze rodzime studio Bloober Team. Tym, co za nią przemawia, jest fakt, że deweloper znajduje się na oficjalnej liście podmiotów, których gry przyjdzie nam zobaczyć na Summer Game Fest 2022 (link poniżej). Może oczywiście chodzić o prezentację trzeciego Layers of Fear – do tej gry odnoszą się ostatnie wpisy twórców na Twitterze – ale nie jest powiedziane, że nie pokażą oni dwóch produkcji.

Summer Game Fest 2022 – inne typy

Lista, do której link znajdziecie powyżej, pozwala wysnuć kilka dodatkowych przypuszczeń. To już jednak szeroko zakrojone gdybanie, więc ograniczmy się do samych tytułów. Niestety brakuje wśród nich m.in. gry Avatar: Frontiers of Pandora, gdyż Ubisoft nie pojawi się na Summer Game Fest 2022. Pamiętajcie jednak – nadzieja umiera ostatnia.

AKTUALIZACJE

Oprócz niżej wymienionych, można też spodziewać się zapowiedzi nowych aktualizacji do Genshin Impact czy Fortnite’a.

E3 2021