Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2022, 08:00

Capcom Showcase - podsumowanie [Aktualizacja]

Do czerwcowego kalendarza growych imprez możecie dopisać sobie kolejną datę – w nocy z poniedziałku na wtorek (13-14 czerwca) Capcom organizuje własny pokaz. Remake Resident Evil 4 oraz kolejne szczegóły o Street Fighter 6 są prawdopodobne, a niewykluczone, że pojawi się też kilka niespodzianek.

Aktualizacja #2

Capcom Showcase jest już za nami. Na pokazie zobaczyliśmy m.in. rozszerzony zwiastun remake’u Resident Evil 4. Zapowiedziano także Resident Evil Village: Gold Editon z DLC do tej gry, które wprowadzą m.in. trzecioosobowy widok oraz opowiedzą dalsze losy Rose. Tuż po pokazie udostępniono zaś wyczekiwane „next-genowe” aktualizacje do remake’ów Resident Evil 2 i 3 oraz do Resident Evil 7, które dostępne są na konsolach PS5 i XSX|S oraz komputerach PC.

Poza tym Capcom pokazał szczegóły dodatku Monster Hunter: Rise – Sunbreak, pozwolił nam rzucić okiem na przepełnioną akcją strzelankę kooperacyjną Exoprimal oraz zapowiedział sporo atrakcji dla fanów Street Fightera 6.

Zapis całego Capcom Showcase znajdziecie w tym miejscu (właściwy pokaz zaczyna się około 29 minuty).

Aktualizacja

Nasze przypuszczenia okazały się trafne. Właśnie zapowiedziano, że podczas Capcom Showcase otrzymamy „świeże spojrzenie” na remake Resident Evil 4.

Oryginalna wiadomość

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
  1. Capcom zapowiedział własną prezentację gier, która odbędzie się w nocy z poniedziałku 13 czerwca na wtorek 14 czerwca. Początek wydarzenia zaplanowano na północ polskiego czasu.
  2. Capcom Showcase ma potrwać nieco ponad pół godziny i skupi się na już zapowiedzianych pozycjach, choć wydawca nie wyklucza „jednej czy dwóch zapowiedzi”.

Wszyscy mają „showcase”, mam i ja! – krzyknął Capcom, po czym ogłosił własną imprezę, podczas której poznamy kolejne szczegóły zapowiedzianych już projektów opracowywanych przez Japończyków. Capcom Showcase – bo taką nazwę nosi wydarzenie – rozpocznie się o północy w nocy z 13 na 14 czerwca i potrwa około 35 minut.

Capcom Showcase z niespodziankami?

Choć nie mamy żadnych oficjalnych informacji na temat tego, jakie tytuły pojawią się na pokazie, możemy liczyć na nowe szczegóły odnośnie remake’u Resident Evil 4 i DLC do Resident Evil Village, Street Fighter 6, Monster Hunter: Rise - Sunbreak, Exoprimal czy Pragmaty.

Na kanale Discorda przeznaczonym dla twórców współpracujących z Capcomem pojawiła się też informacja, że „jedna czy dwie zapowiedzi” zupełnie nowych gier nie są wykluczone. Ptaszki ćwierkają, że może chodzić o sequel Dragon’s Dogma. W szczególności jeden „ptaszek” – w osobie reżysera tej pozycji, Hideakiego Itsuno – nakierowuje fanów na to, że podczas Capcom Showcase zobaczą kontynuację owego RPG akcji ze smokami w tle.

O Dragon’s Dogma 2 spekuluje się od kilku lat, a gra pojawiła się w licznych przeciekach, np. tym z bazy danych GeForce NOW z ubiegłego roku. Fani spodziewają się jednak o wiele więcej, a wśród tytułów, o których krążą plotki, znajdziemy też nowego Mega Mana czy sequel Ace Attorney.

  1. Oficjalna strona firmy Capcom
  2. Rozpiska „pseudo E3 2022" na GRYOnline.pl
E3 2021