Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2022, 08:32

autor: Marek Makuła

Next-genowy upgrade Resident Evil 2, 3 i 7 już dostępny [Aktualizacja #2]

Capcom w krótkich wpisach na Steamie zdradził, że aktualizacje wprowadzające m.in. ray tracing do Resident Evil 2, 3 i 7 podniosą wymagania sprzętowe wszystkich gier na komputerach PC.

Aktualizacja #2

Firma Capcom dała graczom pecetowym możliwość powrotu do Resident Evil 2, Resident Evil 3 i Resident Evil 7 w wersjach sprzed next-genowej aktualizacji (bez ray tracingu i dźwięku 3D). Wielu z nich narzekało bowiem na znacząco pogorszoną wydajność produkcji.

Aktualizacja #1

Next-genowe aktualizacje dla Resident Evil 2, Resident Evil 3 i Resident Evil 7 są już dostępne. Mogą je pobrać posiadacze PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Na konsolach łatki wprowadzają obsługę 4K, ray tracingu i dźwięku przestrzennego, a także płynniejszą animację. Aktualizacje można już również ściągnąć na PC (waga update’ów na Steam to ok. 21,5 GB dla RE2, 14,2 GB dla RE3 i 46,5 GB dla RE7). Pierwsze opinie użytkowników są mieszane – wiele osób jest zadowolonych, ale niektórzy narzekają na niestabilną animację, inni na niezbyt duży skok w jakości grafiki. Bywają też problemy z pobraniem aktualizacji (zwykle pomaga restart konsoli).

Oryginalna wiadomość

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
  • Podano nowe wymagania sprzętowe Resident Evil 2, 3 i 7 jakie obowiązywać będą po „next-genowych” aktualizacjach tych gier na komputerach PC.
  • Update pojawi się też na konsolach PS5 i XSX|S.
  • Datę premiery aktualizacji możemy poznać dziś w nocy, podczas Capcom Showcase.

W marcu tego roku firma Capcom poinformowała, że „next-genowe” aktualizacje dla gier Resident Evil 2, Resident Evil 3 i Resident Evil 7 najpierw pojawią się na konsolach PS5 oraz XSX|S, a następnie trafią na komputery PC. Niewykluczone jednak, że ulepszenia zostaną udostępnione równocześnie na wszystkich platformach. Japończycy już teraz szykują graczy PC na aktualizacje i podają nowe wymagania sprzętowe wymienionych tytułów.

Resident Evil 2, 3 i 7 na PC z ray tracingiem i wyższymi wymaganiami

Informacja pojawiła się w krótkich wpisach na Steamie na kartach remake’ów Resident Evil 2, Resident Evil 3 i Resident Evil 7. Możemy wyczytać tam, że po aktualizacji gry nie będą dłużej wspierać DirectX 11 i uruchomimy je jedynie w trybie DirectX 12. Z wymagań minimalnych znikną systemy operacyjne Windows 7 i 8.1 (64-bit), a zastąpią je Windows 10 i 11. Do rozgrywki będziemy potrzebować też mocniejszych kart graficznych – w tej chwili do uruchomienia RE2 i RE3 wystarczą GeForce GTX 760 lub Radeon R7 260X, ale po aktualizacji potrzebne będą karty GeForce GTX 960 lub Radeon RX 460.

„Next-genowe” łatki mają podnieść rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę (na konsolach) oraz dodać obsługę ray tracingu i dźwięku przestrzennego 3D do Resident Evil 2, Resident Evil 3 i Resident Evil VII. Capcom nie zapowiedział dotąd daty premiery aktualizacji, ale dziś o północy odbędzie się Capcom Showcase i najprawdopodobniej wtedy poznamy szczegóły.

Oto podsumowanie wszystkich zmian w minimalnych wymaganiach sprzętowych RE2, RE3 i RE7 na PC.

 

Przed aktualizacją

Po aktualizacji

System operacyjny

Windows 7, 8.1, 10 (64-bit)

Windows 10 (64-bit)

Wersja DirectX

11

12

Karta graficzna

Nvidia GeForce GTX 760 lub AMD Radeon R7 260X

Nvidia GeForce GTX 960 lub AMD Radeon RX 460

Jeżeli Wasz sprzęt nie spełnia nowych minimalnych wymagań, to możecie wyłączyć automatyczną aktualizację obu gier na Steamie. Oto krótka instrukcja, jak to zrobić:

  1. W Bibliotece Steam kliknij prawym przyciskiem myszy na tytuł gry i wybierz „Właściwości”.
  2. W okienku, które wyskoczy, wybierz zakładkę „Aktualizacje”, a następnie rozwiń menu „Aktualizacje automatyczne”.
  3. Zmień opcję „Zawsze aktualizuj tę grę” na „Aktualizuj tę grę tylko po jej uruchomieniu”.
  4. Przed uruchomieniem gry naciśnij lewym przyciskiem myszy w lewym górnym rogu okna Steama, a następnie wybierz opcję „Przejdź w tryb offline”.

Za każdym razem przed uruchomieniem gry trzeba przejść w tryb offline, inaczej aktualizacja automatycznie się zainstaluje. Po aktualizacji nie będzie można przywrócić poprzedniej wersji gry.

  1. Oficjalna strona firmy Capcom
  2. Rozpiska pokazów pseudo-E3 na GRYOnline.pl