Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXSXXONE
Okładka Planet of Lana (PC)
OkładkaPlanet of Lana (PC)

Planet of Lana

Planet of Lana to platformówka 2D osadzona w pięknym, ręcznie rysowanym świecie pełnym cudów natury. Jako młoda dziewczyna i jej zwierzęcy towarzysz zwiedzamy ową planetę wzdłuż i wszerz, po drodze rozwiązując zagadki i unikając mechanicznych najeźdźców.

Przygodowe | science fiction | platformówki | indie | 2.5D | side-scroll | przygodowe gry akcji | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Planet of Lana Premiera

gru2022

PC XONE XSX
E3 2021

Planet of Lana to ręcznie rysowana dwuwymiarowa platformówka stworzona przez studio Wishfully. Za wydanie gry odpowiada firma Thunderful.

Fabuła

W grze śledzimy losy młodej dziewczyny mieszkającej na spokojnej, pełnej zieleni planecie. Przynajmniej taka jest do czasu przybycia tajemniczej armii maszyn. Fabuła nie skupia się na zbrojnej walce z najeźdźcami, lecz na pięknym świecie pełnym życia – i próbie zachowania go w takim stanie.

Mechanika

Zgodnie ze schematami gatunku, zabawa w Planet of Lana sprowadza się do przemierzania rozległych dwuwymiarowych lokacji. Akcję obserwujemy z boku, a od czasu do czasu trafiamy na zagadki do rozwiązania oraz wrogów, którzy jednak są o wiele mniej przewidywalni niż typowi przeciwnicy z platformówek. Tytuł wyróżnia też kotopodobny kompan bohaterki, który odgrywa sporą rolę w rozgrywce. Walka jest tu niemalże nieobecna i większość wrogich bytów staramy się ominąć szerokim łukiem.

Kwestie techniczne

Planet of Lana korzysta z ręcznie rysowanej dwuwymiarowej oprawy wizualnej. W grze znajdziemy piękne lokacje zamieszkane przez dziwne stwory oraz patrolowane przez metalicznych najeźdźców.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Planet of Lana: 12+

PC
XONE
XSX