Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2021, 10:24

20 minut z Marvel's Midnight Suns - Wolverine na obszernym gameplayu

Do sieci trafiła obszerna prezentacja Marvel's Midnight Suns. Jej lwią część stanowi gameplay, na którym możemy zobaczyć w akcji takie postacie jak Wolverine czy Sabertooth.

Do sieci trafił nowy gameplay z Marvel's Midnight Suns, czyli taktycznego RPG-a osadzonego w komiksowym uniwersum wydawnictwa Marvel, nad którym pracuje studio Firaxis, czyli twórcy serii XCOM oraz Sid Meier’s Civilization.

Materiał trwa ponad dwadzieścia minut i jego większość stanowi prezentacja rozgrywki. Nagranie komentują producentka Carolina Guevara, dyrektor kreatywny Jake Solomon oraz Garth Deangelis, pełniący przy projekcie rolę tzw. producenta marki.

Gameplay pokazuje w akcji Hunter, czyli nową postać stworzoną na potrzeby gry, która pełnić będzie rolę alter-ego gracza. W misji towarzyszy jej Wolverine. Możemy również zobaczyć starcie z superłotrem znanym jako Sabertooth, jak również sekcje w bazie, gdzie będziemy spędzać czas pomiędzy misjami.

W trakcie prezentacji twórcy zdradzili również, że Marvel's Midnight Suns to gra premium pozbawiona mikropłatności, która zaoferuje bogatą zawartość dla pojedynczego gracza. Jedynym sposobem na odblokowanie mocy i innych elementów będzie rozgrywka.

To ważna deklaracja, gdyż wizualnie zdolności w grze prezentowane są w formie kart, a wirtualne karcianki słyną z mikropłatności, więc niepokój części graczy był zrozumiały. W Marvel's Midnight Suns ta forma ma jednak tylko ułatwić dobieranie i organizowanie zdolności.

Przydzielone przed misją postaci karty z umiejętnościami będą potem dostępne bez żadnych ograniczeń w trakcie potyczek. W każdej turze otrzymamy określoną liczbę punktów ruchu i będziemy mogli je swobodnie przydzielić członkom drużyny.

Przypomnijmy, że Marvel's Midnight Suns zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PlayStation 5 i Nintendo Switch. Premiera zaplanowana została na marzec przyszłego roku. Wersja PC będzie sprzedawana zarówno na Steamie, jak i w Epic Games Store.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Take-Two Interactive – oficjalna strona firmy
  3. Firaxis Games – oficjalna strona studia