Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2022, 22:06

Remake The Last of Us zapowiedziany na PS5 i PC; data premiery i trailer [Aktualizacja]

Sony niechcący zaspoilerowało to, co przygotowało na dzisiejszy Summer Game Fest. Mowa o remake’u The Last of Us na PS5, którego trailer przedwcześnie trafił do sieci.

Aktualizacja:

Poniższe informacje zostały potwierdzone podczas Summer Game Fest 2022. Trailer możecie obejrzeć poniżej:

Oryginalna wiadomość:

Zastanawialiśmy się, co pokaże Sony na Summer Game Fest 2022, a tu proszę – firma zaspoilerowała swoją część pokazu. Mamy na nim zobaczyć remake The Last of Us, który ma się ukazać 2 września wyłącznie na PS5. W tym miejscu możecie zobaczyć trailer gry. Co istotne, w zwiastunie pojawia się informacja, że wersja PC The Last of Us: Part I również jest w produkcji, lecz na razie nie wiadomo, kiedy się ukaże.

Trailer remakeu The Last of Us przedwcześnie w sieci; wersja PC pewna [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: https://www.resetera.com/threads/playstation-direct-leaks-the-last-of-us-part-i-rebuilt-for-ps5-no-ps4-version-available-coming-september-2nd-up-in-dev-for-pc-also.593376.

Wyceniony rzekomo na 70 dolarów (około 300 zł) tytuł ma zaoferować „podstawkę” oraz dodatek Left Behind. Doświadczenie miało zostać stworzone od zera, lecz przy zachowaniu wierności oryginałowi. Oprócz usprawnień graficznych czekają nas więc nieco zmodernizowane walka i eksploracja – głównie za sprawą ulepszonego sterowania, dodanych nowych opcji dostępności czy jeszcze głębszej immersji (zapewne dzięki adaptatywnym spustom i haptycznym wibracjom kontrolera DualSense).

Poniżej możecie rzucić okiem na kilka przykładowych screenów ze wspomnianego trailera.

Źródło: Twitter / Nibel.

Źródło: Twitter / Nibel.

Źródło: Twitter / Nibel.

Źródło: Twitter / Nibel.

E3 2021