Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2022, 15:07

Returnal w bazie Steam, to kolejna gra Sony mogąca trafić na PC

Kolejny tytuł ekskluzywny PlayStation został znaleziony w bazie danych Steama. Tym razem na PC może zmierzać gra Returnal od studia Housemarque.

Po tym jak w najświeższym raporcie finansowym Sony pojawiła się informacja o zwiększeniu inwestycji w rynek PC, gracze zaczęli przeczesywać bazę danych Steama w poszukiwaniu śladów kolejnej produkcji PlayStation Studios, która miałaby trafić na „blaszaki”. I znaleźli – wszystko wskazuje na to, że w niesprecyzowanej, acz możliwej do przewidzenia przyszłości na platformie firmy Valve zagramy w Returnal.

Produkcja została ukryta pod tytułem Oregon. Jest to jednak ewidentna zasłona dymna, gdyż w jej opisie pojawia się nazwa „Tower Of Sisyphus” – czyli jednej z lokacji ze wspomnianej gry studia Housemarque (patrz: screen poniżej). Ponadto Returnal na PC został znaleziony ponad pół roku temu w bazie danych GeForce NOW. Można więc było się spodziewać, że prędzej czy później trafi na komputery osobiste.

Nie wiem tylko, kiedy to nastąpi. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że gra została dodana do bazy danych Steama około miesiąc temu, można założyć, iż na jej zapowiedź nie będziemy musieli czekać już zbyt długo.

Źródło: SteamDB.