Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 maja 2022, 15:32

autor: Ania Orzech

Reżyser Star Wars stworzy serial oparty na kultowym anime

Powstanie aktorski serial na podstawie kultowego anime z lat 60. Projekt na zamówienie Apple stworzy firma Bad Robot J.J. Abramsa, który będzie jednym z producentów wykonawczych.

Źródło: Tatsunoko Productions

Apple stworzy kolejny hit. Jak poinformował portal Variety, firma złożyła zamówienie na serial oparty na kultowym anime z lat 60. pt. Speed Racer.

Po anime, grach, a nawet i filmie kinowym, manga autorstwa Tatsuo Yoshidy doczeka się kolejnej adaptacji. Tym razem będzie to serial aktorski, którego stworzeniem zajmie się firma Bad Robot oraz jej założyciel, J.J. Abrams, znany z takich produkcji, jak Star Trek i Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie.

Co już wiemy o serialu Speed Racer?

Showrunnerami i scenarzystami Speed Racer od Apple mają zostać Hiram Martinez, współtwórca takich seriali, jak Snowpiercer czy Ostatni okręt oraz Ron Fitzgerald, w przeszłości odpowiadający za Westworld i Perry Mason. W produkcję zaangażował się również telewizyjny oddział studia Warner Bros., z którym Bad Robot ma podpisaną umowę.

Prace nad projektem mają trwać od dłuższego czasu.

Apple TV kupisz tutaj

Od kultowej mangi do filmu Wachowskich

Speed Racer opowiada o przygodach kierowcy rajdowego, który w swoim udoskonalonym bolidzie Mach 5 bierze udział w wyścigach. W karierze wspiera go ojciec, który jest konstruktorem samochodowym, młodszy brat Spirtle oraz jego dziewczyna, Trixie.

Tatsuo Yoshida stworzył mangę na początku lat 60. i szybko, bo już w 1967 roku, doczekała się adaptacji w postaci anime. Jego emisja zakończyła się po zaledwie 52 odcinkach, jednak wykupienie praw do transmisji przez USA sprawiło, że seria stała się niezwykle popularna.

W 2002 roku dla Nickelodeon wyprodukowano angielski remake, a sześć lat później w kinach zadebiutował film sióstr Wachowskich Speed Racer, który niestety nie przypadł do gustu ówczesnej widowni, a dochód z kin nie pokrył nawet wyjściowego budżetu 120 milionów dolarów.

Zwiastun filmu Speed Racer

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie..

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.