Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition (PC)
OkładkaA Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition (PC)

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition to cyfrowa adaptacja strategicznej gry planszowej Gra o tron, w której reprezentując jeden z wielkich rodów Westeros, dążymy do militarnego i ekonomicznego zwycięstwa, tj. do przejęcia Żelaznego Tronu.

Strategiczne | fantasy | turowe | planszowe | towarzyska | na 2 osoby | Gra o tron

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition Premiera

6paź2020

PC

8kwi2021

iOS AND

Gry podobne do A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition

Talisman: Digital Edition

Scythe: Digital Edition

Armello

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition to cyfrowa wersja kultowej gry planszowej osadzonej w uniwersum Pieśni Lodu i Ognia autorstwa George’a R.R. Martina. Oryginalnie wydana przez Fantasy Flight Games, za jej cyfrową adaptację odpowiada specjalizujące się w takich projektach studio Dire Wolf, mające na swoim koncie cyfrowe wersje gier Sagrada czy Raiders od the North Sea.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest po śmierci króla Roberta Baratheona. Na mapie Westeros reprezentujemy jeden z wielkich rodów należących do Siedmiu Królestw i bierzemy udział w wyścigu o Żelazny Tron czekający na zwycięzcę w Królewskiej Przystani. Nie tylko my mamy na niego chrapkę, bo w grę wchodzi walka o władzę, dlatego nie zabrakło tu znanych z książek i serialu knowań i intryg, bitew i wyścigów zbrojeniowych oraz dbania o ekonomię.

Mechanika

Początek rozgrywki to czas wyboru domu, który chcemy reprezentować. I tak wybieramy między Lannisterami, Starkami, Greyjoyami, Martellami, Tyrellami i Baratheonami. Każdy z nich zaczyna w innym miejscu na mapie Westeros, odpowiadającym siedzibie ich klanu, posiada inne zasoby początkowe i generałów, różniących się między sobą zdolnościami. Gra podzielona jest 10 rund, w których czasie gracze podejmują działania jawne, jak i ukryte. Działania ukryte obejmują zagrywanie na początku każdej tury przez wszystkich graczy specjalnych żetonów na kontrolowanych przez nich armiach, które następnie są odkrywane, a znajdujące się na nich rozkazy rozpatrywane w kolejności, na którą ma wpływ poziom inicjatywy zajmowany przez gracza. Nasze wojsko może składać się z oddziałów piechoty, rycerzy, maszyn oblężniczych i statków, a każdy rodzaj cechuje się inną siłą. Jednostki wykorzystujemy do podbijania nowych terytoriów i obrony przed atakami ze strony innych graczy. W trakcie bitwy wygrywa ten gracz, którego siła jednostek wojskowych jest większa, jednak wynik może zostać podbity przez specjalne karty naszego klanu.

I tak jak w serialu Gra o Tron, tak w jego planszowej wersji nie mogło zabraknąć intryg, manipulacji i chwiejnych sojuszy, bo przecież zwycięzca może być jeden. I tak dopuszczalne są długie rozmowy między graczami i dopinanie warunków sojuszu oraz niecne konszachty ze sztuczną inteligencją.

Oprócz walki o tron, graczy łączy jeszcze inny cel: kooperacja w postaci zapewnienia żetonów mocy zasilających Nocną Straż, której zadaniem jest pełnienie warty na lodowym murze w celu niewpuszczenia od cywilizowanego Westeros dzikich Wolnych Ludzi.

Tryby gry

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition to tytuł przeznaczony do rozgrywek online dla 6 graczy, jeśli jednak zdecydujemy się grać w pojedynkę, możemy zastąpić żywych przeciwników sztuczną inteligencją.

Kwestie techniczne

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition to trójwymiarowa produkcja, w której na pierwszym planie znajduje się mapa i wystawione przez graczy jednostki. W trakcie gry przygrywa nam klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło   Liczba graczy: 1-6  

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition cena w dniu premiery: 79,99 PLN

Wymagania wiekowe A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition: 12+

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium D / AMD Athlon 64 X2
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz / AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
iOS
AND