Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition (PC)

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition PC

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition to cyfrowa adaptacja strategicznej gry planszowej Gra o Tron, w której reprezentując jeden z wielkich rodów Westeros, dążymy do militarnego i ekonomicznego zwycięstwa, tj. do przejęcia Żelaznego Tronu.

Strategiczne | fantasy | turowe | planszowe | towarzyska | multiplayer | na 2 osoby | Gra o tron

PC Windows
Okładka A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition (PC)

producent: Dire Wolf Digital

wydawca: Asmodee Digital

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

6października2020

6października2020

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition to cyfrowa wersja kultowej gry planszowej osadzonej w uniwersum Pieśni Lodu i Ognia autorstwa George’a R.R. Martina. Oryginalnie wydana przez Fantasy Flight Games, za jej cyfrową adaptację odpowiada specjalizujące się w takich projektach studio Dire Wolf, mające na swoim koncie cyfrowe wersje gier Sagrada czy Raiders od the North Sea.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest po śmierci króla Roberta Baratheona. Na mapie Westeros reprezentujemy jeden z wielkich rodów należących do Siedmiu Królestw i bierzemy udział w wyścigu o Żelazny Tron czekający na zwycięzcę w Królewskiej Przystani. Nie tylko my mamy na niego chrapkę, bo w grę wchodzi walka o władzę, dlatego nie zabrakło tu znanych z książek i serialu knowań i intryg, bitew i wyścigów zbrojeniowych oraz dbania o ekonomię.

Mechanika

Początek rozgrywki to czas wyboru domu, który chcemy reprezentować. I tak wybieramy między Lannisterami, Starkami, Greyjoyami, Martellami, Tyrellami i Baratheonami. Każdy z nich zaczyna w innym miejscu na mapie Westeros, odpowiadającym siedzibie ich klanu, posiada inne zasoby początkowe i generałów, różniących się między sobą zdolnościami. Gra podzielona jest 10 rund, w których czasie gracze podejmują działania jawne, jak i ukryte. Działania ukryte obejmują zagrywanie na początku każdej tury przez wszystkich graczy specjalnych żetonów na kontrolowanych przez nich armiach, które następnie są odkrywane, a znajdujące się na nich rozkazy rozpatrywane w kolejności, na którą ma wpływ poziom inicjatywy zajmowany przez gracza. Nasze wojsko może składać się z oddziałów piechoty, rycerzy, maszyn oblężniczych i statków, a każdy rodzaj cechuje się inną siłą. Jednostki wykorzystujemy do podbijania nowych terytoriów i obrony przed atakami ze strony innych graczy. W trakcie bitwy wygrywa ten gracz, którego siła jednostek wojskowych jest większa, jednak wynik może zostać podbity przez specjalne karty naszego klanu.

I tak jak w serialu Gra o Tron, tak w jego planszowej wersji nie mogło zabraknąć intryg, manipulacji i chwiejnych sojuszy, bo przecież zwycięzca może być jeden. I tak dopuszczalne są długie rozmowy między graczami i dopinanie warunków sojuszu oraz niecne konszachty ze sztuczną inteligencją.

Oprócz walki o tron, graczy łączy jeszcze inny cel: kooperacja w postaci zapewnienia żetonów mocy zasilających Nocną Straż, której zadaniem jest pełnienie warty na lodowym murze w celu niewpuszczenia od cywilizowanego Westeros dzikich Wolnych Ludzi.

Tryby gry

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition to tytuł przeznaczony do rozgrywek online dla 6 graczy, jeśli jednak zdecydujemy się grać w pojedynkę, możemy zastąpić żywych przeciwników sztuczną inteligencją.

Kwestie techniczne

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition to trójwymiarowa produkcja, w której na pierwszym planie znajduje się mapa i wystawione przez graczy jednostki. W trakcie gry przygrywa nam klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-6  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Gry podobne do A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition

Wymagania wiekowe A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition

12+

Wymagania sprzętowe A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium D / AMD Athlon 64 X2
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz / AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Nowa Gra o tron wyszła na PC i zachwyca
Nowa Gra o tron wyszła na PC i zachwyca

wiadomość7 października 2020

Wydana właśnie gra A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition okazała się wyjątkowo udaną adaptacją planszówkowej Gry o tron. Produkcja zbiera doskonałe opinie graczy i wywołała zachwyt serwisu Kotaku.

Gra o tron doczeka się nowej gry
Gra o tron doczeka się nowej gry

wiadomość18 czerwca 2020

Firma Asmodee Digital zapowiedziała grę A Game of Thrones, będącą komputerową adaptacją popularnej planszówki przygotowywaną przez studio Dire Wolf. Produkcja zadebiutuje w trzecim kwartale tego roku.