Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2020, 12:29

Nowa Gra o tron wyszła na PC i zachwyca

Wydana właśnie gra A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition okazała się wyjątkowo udaną adaptacją planszówkowej Gry o tron. Produkcja zbiera doskonałe opinie graczy i wywołała zachwyt serwisu Kotaku.

Wczoraj wieczorem na Steamie zadebiutowała gra A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition, czyli cyfrowa adaptacja popularnej planszówki wydawnictwa Fantasy Flight Games. Premiery w tej kategorii zazwyczaj przechodzą bez większego echa, ale w tym wypadku jest inaczej i to nie tylko z powodu wykorzystania mocnej licencji Gry o tron.

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem. Na Steamie 87% ocen użytkowników jest pozytywnych. Gracze chwalą grę za wierne odtworzenie zasad i klimatu pierwowzoru. Doskonałe opinie zbiera również samouczek, jak i interfejs. Planszówkowy oryginał słynie z doskonałych mechanizmów, ale nawet jego najwięksi fani przyznają, że jest to skomplikowana i trudna do opanowania pozycja. Pecetowa adaptacja nie ma tego problemu. Tutorial w łatwy sposób zaznajamia z zasadami, a podczas zabawy gra ułatwia połapanie się w rozgrywce. Co ważne, osiągnięto to bez upraszczania mechaniki.

Zachwytom graczy na Steamie wtóruje serwis Kotaku. Według jego redaktora jest to pierwsza bardzo dobra oficjalna gra wideo bazująca na tej marce („oficjalna”, gdyż od wielu lat fani zagrywają się w wyśmienitą modyfikację A Game of Thrones do Crusader Kings II). Podkreśla on, że wysoka jakość stołowego pierwowzoru nie gwarantowała dobrej adaptacji, gdyż wiele produkcji tego typu poniosło porażki oferując cyfrowe wersje, które były jedynie prostym odtworzeniem planszówek. W przypadku A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition deweloperzy uniknęli tego błędu. Odtworzyli zasady, ale ubrali je w oprawę typową dla pecetowych strategii, z atrakcyjną grafiką i animowanymi jednostkami.

Do tego deweloperzy przygotowali spory zestaw samodzielnych scenariuszy, które ułatwiają zaznajomienie się z mechaniką, a jednocześnie oferują ciekawe wyzwania. Wszystko to sprawia, że pecetowa wersja jest godna zakupu nawet dla posiadaczy pierwowzoru.

A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition dostępne jest wyłącznie na PC. Grę można obecnie kupić za 63,99 zł. Jest to cena promocyjna, obniżona o 20% z okazji premiery. Po 13 października zostanie podwyższona do 79,99 zł.

  1. A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition na Steamie
  2. Dire Wolf Digital - oficjalna strona dewelopera gry