Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2020, 14:20

Gra o tron doczeka się nowej gry

Firma Asmodee Digital zapowiedziała grę A Game of Thrones, będącą komputerową adaptacją popularnej planszówki przygotowywaną przez studio Dire Wolf. Produkcja zadebiutuje w trzecim kwartale tego roku.

W SKRÓCIE
  1. Powstanie komputerowa wersja popularnej planszówki A Game of Thrones (w polskim tłumaczeniu po prostu Gra o tron).
  2. Za jej stworzenie odpowiada studio Dire Wolf, z kolei wydawcą jest firma Asmodee Digital.
  3. Tytuł ukaże się w trzecim kwartale 2020 roku. Niestety nie będzie on posiadał polskiej wersji językowej.

W 2003 roku firma Fantasy Flight Games wypuściła pierwszą edycję gry planszowej A Game of Thrones (w polskim tłumaczeniu po prostu Gra o tron) na podstawie kultowego dziś książkowego cyklu Pieśń lodu i ognia autorstwa George'a R.R. Martina. Zdobyła ona sporą popularność, również w Polsce, gdzie jej przetłumaczona wersja rozpowszechniana jest przez wydawnictwo Galakta. Teraz tytuł ten zmierza także na PC. Firma Asmodee Digital ogłosiła powstanie komputerowej adaptacji planszowej Gry o tron. Ukaże się ona w trzecim kwartale tego roku. Niestety, produkcja nie będzie dostępna w polskiej wersji językowej.

Gra o tron doczeka się nowej gry - ilustracja #1
Westeros czeka na podbój.

Za stworzenie wirtualnej planszówki Gra o tron odpowiada studio Dire Wolf, które ma już na koncie udaną cyfrową adaptację Raiders of the North Sea. Celem jego pracowników jest możliwie jak najwierniejsze oddanie zasad oryginału od Fantasy Flight Games. Zatem na początku partii gracze obejmą kontrolę nad jednym z wielkich rodów Westeros (Lannisterów, Baratheonów, Greyjoyów, Starków, Tyrellów oraz Martellów) i przeniosą się na mapę Westeros podzieloną na szereg regionów. Ich zadaniem jest opanowanie jak największej liczby pól w 10 turach – ten, który zdobędzie najwięcej, wygrywa. Aby to osiągnąć, przyjdzie im rekrutować armie, prowadzić podboje, mierzyć się z nieoczekiwanymi zdarzeniami, a także, z czego słynie Gra o tron, zawierać sojusze, zdradzać przyjaciół i generalnie knuć, by wyciągnąć dla siebie z zaistniałej sytuacji jak największe korzyści.

Gra o tron doczeka się nowej gry - ilustracja #2
Zarówno w planszowej, jak i komputerowej Grze o tron zwycięskie bitwy to klucz do sukcesu.

Warto zaznaczyć, że tytuł zaoferuje zarówno rozgrywkę singlową, jak i wieloosobową dla maksymalnie sześciu graczy. Aby jak najlepiej oddać klimat rywalizacji między kilkorgiem ludzi, w tytule znajdą się rozwinięte funkcje społecznościowe, w tym system rankingowy, który pozwoli na wyłonienie najlepszych dowódców Westeros.

Komputerowa Gra o tron będzie się różniła od planszowego oryginału głównie oprawą wizualną. Moc pecetów umożliwia dodanie do świata gry różnych efektów graficznych mających pogłębić imersję i sprawić, że obcowanie z tytułem będzie możliwie jak najbardziej przyjemne.

W skład premierowej wersji komputerowej adaptacji planszowej Gry o tron wejdzie jedynie podstawowa wersja oryginału. Doczekał się on jednak aż trzech dużych dodatków, zatem możemy się spodziewać, że również one zostaną przeniesione do świata wirtualnego w formie darmowych bądź płatnych DLC.

  1. Oficjalna strona studia Dire Wolf
  2. Oficjalna strona firmy Asmodee Digital