Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2019, 19:02

autor: Vergil

Iratus Lord of the Dead – Daedalic wyda RPG inspirowane Darkest Dungeon

Firma Daedalic Entertainment poinformowała, że do jej portfolio wydawniczego trafiła gra Iratus: Lord of the Dead. Mowa o RPG-u z elementami roguelike’a, tworzonym w studiu Unfrozen przez osoby, które wcześniej pracowały nad kultową serią Disciples. Całość budzi silne skojarzenia z bestsellerowym Darkest Dungeon.

Po niemal dwóch tygodniach, od kiedy dowiedzieliśmy się, że firma Deadalic Entertainment przygotowała na 2019 rok „najbardziej ambitny i zróżnicowany katalog w swojej historii”, poznaliśmy pierwszy tytuł, który trafi do sprzedaży jej nakładem. Mowa o grze Iratus: Lord of the Dead, czyli mrocznym RPG-u z elementami roguelike'a, nad którym pracuje niezależne rosyjskie studio Unfrozen. Jeśli nazwa owej ekipy niewiele Wam mówi, powinniście wiedzieć, że jej szeregi zasilają osoby, które wcześniej pracowały nad kultową serią Disciples.

Iratus: Lord of the Dead zmierza na komputery osobiste, a latem trafi do Wczesnego dostępu na Steamie (i nie doczeka się polskiej lokalizacji – przynajmniej początkowo). Z wymagań sprzętowych tego tytułu wynika, że do komfortowej zabawy wystarczy komputer z niższej półki.

Minimalne wymagania sprzętowe:

System operacyjny:

Windows 7

Procesor:

Intel Core 2 Duo 2.4 GHz

Pamięć RAM:

1 GB

Karta graficzna:

kompatybilna z Open GL 3.2

DirectX:

DirectX 9.0c

Miejsce na dysku:

1 GB

Zalecane wymagania sprzętowe:

System operacyjny:

Windows 10

Procesor:

Intel Core i5 3.0 GHz

Pamięć RAM:

4 GB

Karta graficzna:

NVIDIA GeForce GTX 760 lub AMD Radeon R9 280X

DirectX:

DirectX 11

Miejsce na dysku:

2 GB

Warto odnotować, że w maju 2018 roku opisywana produkcja odniosła sukces na Kickstarterze – gracze wsparli ją nieco większą kwotą, niż wymagano do zakończenia zbiórki powodzeniem. Od tamtej pory deweloperzy regularnie publikowali kolejne zakulisowe wiadomości, informując wszystkich zainteresowanych o postępach prac nad swoim dziełem. Udostępniono również wersję demonstracyjną, którą wciąż można pobrać stąd.

Twórcy gry Iratus: Lord of the Dead stawiają na posępną stylistykę. - Iratus Lord of the Dead – Daedalic wyda RPG inspirowane Darkest Dungeon - wiadomość - 2019-02-20
Twórcy gry Iratus: Lord of the Dead stawiają na posępną stylistykę.

W grze Iratus: Lord of the Dead wcielimy się w nekromantę, który po przywróceniu do życia zostaje uwięziony w mrocznym lochu. Chcąc dokonać zemsty na swoich oprawcach, protagonista musi przemierzyć podziemia i eliminować wszystko, co stanie mu na drodze, a z pokonanych przeciwników stworzyć wierną sobie hordę szkieletów, zombie czy choćby wampirów. Starcia z adwersarzami będą się toczyć w trybie turowym, a rozgrywka, która budzi skojarzenia z bestsellerowym Darkest Dungeon, ma się cechować wysokim poziomem trudności – dość powiedzieć, że śmierć będzie tu mieć charakter permanentny.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Iratus: Lord of the Dead
  2. Iratus: Lord of the Dead na platformie Steam