Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2019, 16:05

autor: AlexB

Wsparcie dla Steam Workshop w Two Point Hospital, nowe gogle VR od HP i inne wieści

Dziś piszemy o dodaniu wsparcia dla Steam Workshop w Two Point Hospital, nowych goglach VR od HP oraz sześciu grach, które zapowie Daedalic Entertainment w najbliższych tygodniach. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wsparcie dla Steam Workshop w Two Point Hospital

Pół roku po premierze Two Point Hospital, czyli duchowego następcy kultowego Theme Hospital, miłośnicy modów w końcu doczekali się wsparcia dla Steam Workshop w grze. Pojawiło się ono wraz z nową aktualizacją, nazwaną The Interior Designer. Od teraz każdy zainteresowany może stworzyć swoje własne wzory podłóg, dywanów, tapet czy obrazów, wrzucić je do sieci bądź ściągnąć prace udostępnione przez innych i wykorzystać je podczas upiększania własnego szpitala. Więcej szczegółów poznacie, oglądając powyższy materiał filmowy przygotowany przez twórców.

Nowe gogle VR od HP z rekordową rozdzielczością

Nowe gogle VR od HP mają być wyraźnie lżejsze od poprzednich modeli. - Wsparcie dla Steam Workshop w Two Point Hospital, nowe gogle VR od HP i inne wieści - wiadomość - 2019-02-07
Nowe gogle VR od HP mają być wyraźnie lżejsze od poprzednich modeli.

Firma HP szykuje coś specjalnego dla miłośników wirtualnej rzeczywistości. Jak podaje serwis Road to VR, trzecia generacja jej gogli podniesie poprzeczkę, jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu i komfort użytkowania tych urządzeń. Zestaw noszący roboczą nazwę Copper będzie posiadał dwa wyświetlacze działające w rozdzielczości 2160x2160, czyli wyraźnie więcej niż u konkurencji w postaci chociażby HTC Vive Pro (1400x1600 na oko) oraz Oculus Rift (1080x1200 na oko). Dzięki temu zniknąć powinien problem z widocznymi drobnymi czarnymi liniami między pikselami. Pole widzenia pozostanie jednak takie samo jak w przypadku innych urządzeń VR.

Dalsze szczegóły na temat zestawu Copper, łącznie z ceną i przybliżoną datą premiery, nie są na razie znane.

Daedalic Entertainment zapowie sześć gier

Daedalic Entertainment ma ambitne plany na 2019 rok. - Wsparcie dla Steam Workshop w Two Point Hospital, nowe gogle VR od HP i inne wieści - wiadomość - 2019-02-07
Daedalic Entertainment ma ambitne plany na 2019 rok.

Niemiecka firma Daedalic Entertainment zajmująca się produkcją i wydawaniem gier, pod skrzydłami której ukazały się takie tytuły jak Filary Ziemi, Deponia czy Machinarium, zapowiedziała, że rok 2019 będzie dla niej wyjątkowy. Jej włodarze przygotowali bowiem „najbardziej ambitny i zróżnicowany katalog w swojej historii”. W ciągu kolejnych kliku tygodni pojawią się zapowiedzi aż sześciu tytułów z różnych gatunków – od turowego RPG, poprzez survivalowe MMO, aż po klasyczną przygodówkę. Cytując Carstena Fichtelmanna, prezesa i założyciela Daedalic Entertainment (via Gamasutra):

2019 będzie zdecydowanie najbardziej zróżnicowanym rokiem w historii naszego studia, nigdy nie mieliśmy tak zróżnicowanego i bogatego portfolio. Wciąż kontynuujemy rozwój poprzez urozmaicanie naszej oferty wysokiej jakości tytułami z wielu gatunków. I nie mówię tutaj tylko o naszym dziale wydawniczym. Mamy własne zespoły pracujące nad grami AAA, które swoim rozmachem zaskoczą media i fanów. W przypadku tego typu projektów celujemy w wywołanie poruszenia, które wyjdzie poza branżę gier.

Ponadto Fichtelmann obiecał, że Daedalic Entertainment będzie przykładało dużo większą uwagę do długoterminowego wsparcia swoich tytułów. Ponownie cytując jego słowa:

Chcemy oferować graczom wysokiej jakości nową zawartość do naszych produkcji przez miesiące i lata po premierze.

Galeria filmów

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze filmy z gier:

 1. Windscape premiera we wczesnym dostępie
 2. The Textorcist: The Story of Ray Bibbia zwiastun #1
 3. S.W.I.N.E. HD Remaster zwiastun #1
 4. Spike Volleyball zwiastun #1
 5. Rainswept zwiastun #1
 6. No Straight Roads zwiastun #1
 7. Metro Exodus Koszmar Artioma
 8. Lovecraft's Untold Stories zwiastun #1
 9. Imperator: Rome zwiastun #1
 10. Fear the Wolves zwiastun na premierę
 11. Dragon Ball Game Project Z: Action RPG zwiastun #1
 12. Crackdown 3 zwiastun na premierę
 13. AWAY: Journey to the Unexpected zwiastun na premierę