Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2018, 09:48

autor: Aquma

RPG Iratus: Lord of the Dead trafi na Kickstartera

Rosyjscy deweloperzy z Unfrozen Studios poinformowali, że do skończenia swojego RPG-a Iratus: Lord of the Dead potrzebują dodatkowych 10 tys. dolarów. Pieniędzy poszukają za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Nekromanta Iratus poszuka pieniędzy na Kickstarterze. - RPG Iratus: Lord of the Dead trafi na Kickstartera - wiadomość - 2018-04-23
Nekromanta Iratus poszuka pieniędzy na Kickstarterze.

Unfrozen Studios, czyli twórcy niezależnego RPG-a Iratus: Lord of the Dead, poinformowali, że – choć ich debiutancki tytuł jest niemal gotowy – potrzebują jeszcze 10 tys. dolarów, by go dopieścić i być może dodać trochę zawartości. Decyzja ta wiąże się z koniecznością zdobycia dodatkowych funduszy, w związku z czym deweloperzy postanowili, że postarają się znaleźć je dzięki kampanii w serwisie Kickstarter. Ruszy ona 2 maja.

Cześć wszystkim. Po pierwsze, dziękujemy bardzo za całe wsparcie, którego dotychczas nam udzieliliście. To naprawdę niesamowite. Po drugie, chcieliśmy podzielić się informacją, że 2 maja wybieramy się na Kickstartera. Robimy to, by wykończyć nasz projekt – gra jest niemal całkowicie sfinansowana, ale potrzebujemy dodatkowych 10 tys. dolarów, by ją dopracować i być może dodać jakąś zawartość – czytamy w wiadomości opublikowanej w serwisie Steam.

Iratus: Lord of the Dead to osadzona w mrocznym świecie fantasy gra roguelike RPG inspirowana Darkest Dungeon – stworzonym przez Red Hook Studios, hitowym „indykiem”, który pojawił się na rynku w styczniu 2016 roku. W produkcji Unfrozen Studios wcielimy się w potężnego nekromantę, który postara się podbić świat z pomocą armii nieumarłych (m.in. szkieletów, zombie czy banshee). Podobnie jak w Darkest Dungeon, swoje oddziały poprowadzimy do boju w ramach rozbudowanego, turowego systemu walki. W związku z charakterystyczną profesją głównego bohatera (którego będzie można rozwijać w oparciu o trzy ścieżki zdolności – alchemię, umiejętności taktyczne oraz magiczne), otrzymamy m.in. możliwość tworzenia nowych żołnierzy z… kawałków poległych wrogów. Podejmowane przez nas decyzje taktyczne będą miały duże znaczenie i konsekwencje, bowiem – typowo dla gatunku roguelike – śmierć protagonisty zakończy zabawę.

Iratus: Lord of the Dead zadebiutuje w 2018 roku, wyłącznie na PC.

  1. Iratus: Lord of the Dead – strona oficjalna
  2. 10 hardkorowych gier RPG – na tych erpegach połamiesz sobie zęby
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Iratus: Lord of the Dead

Iratus: Lord of the Dead