Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 kwietnia 2018, 18:06

Andrzej Sapkowski napisze nową powieść o wiedźminie

Podczas warszawskiego Comic Conu Andrzej Sapkowski ujawnił na spotkaniu z fanami, że napisze kolejną książkę, osadzoną w popularnym wiedźmińskim uniwersum. Niestety, autor nie podał żadnych szczegółowych informacji na jej temat.

Dobre wieści dla fanów twórczości Andrzeja Sapkowskiego napłynęły wczoraj z odbywającego się w Warszawie Comic Conu – jeden z najpopularniejszych polskich twórców fantastyki napisze kolejną książkę osadzoną w wiedźmińskim uniwersum. Na razie nie poznaliśmy żadnych szczegółów na jej temat, nie wiemy też, kiedy miałaby ona zadebiutować.

Nowy projekt Sapkowskiego będzie dziewiątą książką ze świata Wiedźmina. / źródło: Movies Room. - Andrzej Sapkowski napisze nową powieść o wiedźminie - wiadomość - 2018-04-22
Nowy projekt Sapkowskiego będzie dziewiątą książką ze świata Wiedźmina. / źródło: Movies Room.

Ostatnim dziełem o Geralcie z Rivii była wydana w 2013 roku powieść Sezon Burz, która zebrała niezłe recenzje. Wówczas autor postanowił osadzić akcję przed wydarzeniami przedstawionymi w opowiadaniu Wiedźmin, które zapoczątkowało proces kreacji całego uniwersum. Możliwe jednak, że tym razem pisarz zdecyduje się na kontynuację sagi, zakończonej opublikowaną w 1999 roku Panią Jeziora Sapkowski już dwa lata temu stwierdził podczas dość kontrowersyjnego spotkania z fanami, że nie wyklucza takiego rozwiązania i nie ma wówczas zamiaru brać pod uwagę pomysłów nikogo innego. Oczywistym jest więc, że autor nie chce być ograniczany przez fabułę, jaką zaserwowało graczom studio CD Projekt RED w hitowej trylogii Wiedźmin.

Szykują się dobre czasy dla fanów Geralta z Rivii – najpierw serial, potem książka... - Andrzej Sapkowski napisze nową powieść o wiedźminie - wiadomość - 2018-04-22
Szykują się dobre czasy dla fanów Geralta z Rivii – najpierw serial, potem książka...

Przy okazji przypomnijmy, że obecnie trwają prace nad serialem osadzonym w uniwersum Sapkowskiego. Produkcją zajmuje się streamingowy gigant – firma Netflix, a premiery możemy się spodziewać w 2020 roku. Sam pisarz nie bierze aktywnego udziału w procesie twórczym, choć otrzymał pozycję „konsultanta kreatywnego” i spotkał się z szefem projektu – producentką Lauren Schmidt Hissrich.