Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGAND3DSiOS
Okładka Monster Hunter Stories (AND)

Monster Hunter Stories

Spin-offowa odsłona zapoczątkowanej w 2004 roku, popularnej serii gier RPG akcji firmy Capcom.

RPG | TPP | fantasy | turowe | jRPG

Okładka Monster Hunter Stories (AND)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

8wrz2017

3DS

24wrz2018

AND iOS

Monster Hunter Stories to japońska gra RPG należąca do popularnej serii Monster Hunter. Podobnie jak w pozostałych tytułach cyklu, rozgrywka skupia się na walce z dużymi potworami, jednak całość została zrealizowana w nieco odmiennej formule. Za produkcję spin-offu w wersji na platformę 3DS, AND i iOS odpowiada Capcom.

Fabuła

Główny bohater to młody chłopak, który wyrusza na poszukiwanie przygód w towarzystwie wiernego Felyne’a – sympatycznego kotopodobnego wojownika, stanowiącego maskotkę serii Monster Hunter.

Mechanika

Dwuosobowa drużyna przemierza duży, otwarty świat, wykonuje kolejne zadania i toczy turowe starcia z zamieszkującymi pobliskie tereny potworami. Wraz z postępem historii napotykamy coraz większe bestie, których pokonanie wymaga stosowania specjalnych taktyk oraz dobrego ekwipunku.

Technikalia

Monster Hunter Stories stawia na oprawę graficzną odrobinę różniącą się od tego, do czego przyzwyczaiły nas pozostałe gry z serii. Twórcy wersji na platformę 3DS, AND i iOS położyli nacisk na technikę renderowania określaną jako cel-shading. Zdecydowano się także na bardzo żywą kolorystykę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Monster Hunter Stories

Klasyfikacja PEGI Monster Hunter Stories

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Resident Evil battle royale - wycieki z Capcomu
Resident Evil battle royale - wycieki z Capcomu

wiadomość16 listopada 2020

W wyniku ataku hakerskiego wyciekło wiele wewnętrznych dokumentów firmy Capcom. Według nich na PC zmierzają konwersje m.in. Monster Hunter: Rise oraz Monster Hunter Stories 2. Ponadto wydawca miał otrzymać 10 mln dolarów za dodanie kilku gier z serii Resident Evil do usługi Google Stadia.

3DS
AND
iOS