Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2024, 14:41

autor: Piotr Doroń

Najpopularniejsza gra w historii Capcom to Monster Hunter: World. Remaster Monster Hunter Stories z polską wersją

Firma Capcom świętuje świetną sprzedaż Monster Hunter: World, ogłaszając terminy debiutu gier MH z podserii Stories na nowych platformach. Remaster pierwszej odsłony dostanie polską kinową wersję językową.

Źródło fot. Capcom.
i

Firma Capcom ujawniła aktualne wyniki sprzedaży serii RPG akcji Monster Hunter. Do końca 2023 roku, cykl – w skład którego wchodzi już 27 tytułów (licząc pełne i specjalne wydania poszczególnych odsłon, a także rozszerzenia) – rozszedł się w ponad 97 mln egzemplarzy. Najpopularniejszą grą z tej marki jest Monster Hunter: World. Produkcję z 2018 roku nabyło już 25 milionów osób (wliczając w to sprzedaż Monster Hunter: World – Iceborne Master Edition, w skład której wchodzi podstawka i dodatek).

Jednocześnie Japończycy ogłosili, że 14 czerwca na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC zadebiutuje zremasterowana wersja gry Monster Hunter Stories, wydanej w 2017 roku na 3DS-a (rok później przeniesionej na Androida i iOS). Doczeka się ona szeregu zmian, poprawek i dodatków – m.in. polskiej kinowej wersji językowej, co potwierdza karta gry na Steam. To nie koniec, ponieważ tego samego dnia na PS4/PS5 ukaże się Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, dotąd dostępne tylko na PC i Switchu. Poniżej znajdziecie zwiastun pierwszej z wymienionych gier. Natomiast tutaj obejrzycie trailer MHS2.

Przypominam też, że obecnie fani serii Monster Hunter czekają na zapowiedzianą pod koniec ubiegłego roku grę Monster Hunter Wilds. Tytuł ukaże się w 2025 roku na PC, PS5 i XSX/S.

Z drobniejszych wieści, ogłoszonych w ramach blisko 27-minutowej prezentacji Capcom Highlights Day 2, warto wspomnieć o zapowiedzi nadejścia Akumy do Street Fighter 6 – wojownik będzie jedną z postaci, jaka trafi do gry wraz z przepustką Year 1 tej wiosny (ogłoszono też specjalny crossover z marką Monster Hunter) – a także o ogłoszeniu daty premiery humorystycznej przygodówki Ghost Trick: Phantom Detective Remastered na Androida oraz iOS. Mobilna konwersja znakomitej gry trafi na smartfony i tablety 28 marca. Tutaj możecie obejrzeć trailer.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej