Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2018, 10:24

autor: Adrian Werner

Monster Hunter World - porównanie graficzne wydań na PC i PlayStation 4

W sieci pojawił się filmik porównujący wersję pecetową Monster Hunter: World z wydaniem konsolowym. Edycja PC zdecydowanie wygrywa pod względem graficznym.

Już tylko trochę ponad tydzień dzieli nas od premiery pecetowej wersji Monster Hunter: World. Gra od stycznia święci triumfy na konsolach, więc wiele osób z niecierpliwością wypatruje wydania pecetowego. Takich graczy zainteresować powinien materiał wideo przygotowany przez serwis Candyland, porównujący edycje na PC i PlayStation 4.

Filmik pokazuje różnice w oprawie graficznej między wersją pecetową na maksymalnych ustawieniach, a grą działającą na standardowym PlayStation 4 oraz na PlayStation 4 Pro w trybie Pro Res. Wydanie PC zdecydowanie wygrywa ostrością obrazu i utrzymuje wyższy poziom detali przy renderowaniu terenów znajdujących się daleko od postaci gracza. Posiada także ładniejszą roślinność i bardziej szczegółowe cienie.

Dodatkowe miesiące oczekiwania zaowocowały ładniejszą grafiką. - Monster Hunter World - porównanie graficzne wydań na PC i PlayStation 4 - wiadomość - 2018-07-31
Dodatkowe miesiące oczekiwania zaowocowały ładniejszą grafiką.

Wersja pecetowa jest więc wyraźnie ładniejsza niż wydanie na PlayStation 4. Wiemy także, że znacząco wygrywa pod względem tempa wczytywania danych. Różnica jest pod tym względem tak duża, że PC z dyskiem mechanicznym ma krótsze loadingi niż PS4 z dyskiem SSD. Ceną za to wszystko są wysokie wymagania sprzętowe gry.

Przypomnijmy, że pecetowa wersja Monster Hunter: World zadebiutuje w dystrybucji cyfrowej 9 sierpnia. W Polsce dostępne będzie także wydanie pudełkowe, ale na nie poczekamy do 3 września.

Warto na koniec wspomnieć, że wydania konsolowe (PlayStation 4 i Xbox One), ukazały się 26 stycznia tego roku. Gra okazała się wielkim sukcesem. Wczoraj firma Capcom pochwaliła się, że sprzedaż przekroczyła 8,3 mln egzemplarzy. Czyni to z Monster Hunter: World największy przebój w dorobku tego wydawcy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Monster Hunter: World
  2. Recenzja gry Monster Hunter: World – udane łowy
  3. Monster Hunter World - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 2018-07-31

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach