Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2021, 09:26

autor: Adrian Werner

Monster Hunter Stories 2 trafi także na PC i to równocześnie z wersją na Switch

Zapowiedziano pecetową wersję Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin. Ujawniono również, że gra zaoferuje tryb kooperacyjny, i pokazano nowy zwiastun.

MONSTER HUNTER STORIES 2: WINGS OF RUIN W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Capcom
  • Gatunek: RPG
  • Platformy: PC, Switch
  • Data premiery: 9 lipca 2021 r.

Firma Capcom poinformowała, że na pecety zmierza Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, czyli turowy spin-off popularnej serii tego wydawcy. Wydanie PC ukaże się na Steamie 9 lipca tego roku, równocześnie z zapowiedzianą wcześniej edycją na Nintendo Switch.

Wersję pecetową ujawniono podczas wirtualnego wydarzenia dla fanów serii. W jego trakcie poinformowano także, że w przeciwieństwie do poprzedniej odsłony serii Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin zaoferuje tryb kooperacyjny. Gra wyposażona zostanie w dynamiczny system skalowania poziomu trudności, dopasowujący go do liczby graczy oraz stopnia rozwoju ich bohaterów.

Podczas zabawy będziemy mogli tworzyć wirtualne etykiety, opisujące nasze cele, oraz style rozgrywki i na tej podstawie wyszukiwać graczy o podobnych preferencjach oraz zapraszać znajomych do danych etykiet. Po ukończeniu przygody dostępna ma być możliwość polubienia towarzyszy broni, co zwiększy szanse na ponowne spotkanie z nimi w przyszłości w ramach matchmakingu.

Warto przypomnieć, że plotki o możliwej pecetowej wersji gry pojawiły się już w listopadzie zeszłego roku. Bazowały one na dokumentach, które miały zostać wykradzione z firmy Capcomu podczas ataku hakerskiego. Była w nich mowa o wydaniach PC trzech produkcji z tej marki. Poza Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin oraz Monster Hunter: Rise (którego komputerową edycję ujawniono dwa tygodnie temu) wspomniano tam również o pierwszym Monster Hunter Stories, więc najpewniej wkrótce wydawca oficjalnie zapowie również konwersję tej produkcji.

Fanów serii ucieszyć powinien fakt, że Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin trafi na PC tego samego dnia co na Nintendo Switch. W przypadku Monster Hunter: Rise wydanie konsolowe ukaże się w tym miesiącu, podczas gdy na edycję pecetową poczekamy do 2022 roku.

  1. Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin– oficjalna strona gry