Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2021, 11:07

autor: hexx0

Microsoft Flight Simulator zajmie około 100 GB na Xbox Series X i S

Poznaliśmy przybliżony rozmiar gry Microsoft Flight Simulator na konsolach Xbox Series X i S. Szykujcie dyski, bo potrzebne będzie 100 GB wolnej przestrzeni.

Niemal rok po debiucie na PC Microsoft Flight Simulator pojawi się także konsolach – konkretnie na Xboksach Series X i S. Do premiery, również w usłudze Xbox Game Pass, pozostało jeszcze osiem dni, ale zniecierpliwieni fani wirtualnego latania już sprawdzają, czy tytuł da się wstępnie pobrać (na tę chwilę nie). Jedna z takich osób – użytkownik Twittera o ksywce Idle Sloth – zauważyła, że gdy wybierze się opcję „Zarządzaj z Game Pass”, wyświetla się przybliżona „waga” gry: 97,2 GB.

Microsoft Flight Simulator zajmie około 100 GB na Xbox Series X i S - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/IdleSloth84/status/1416321276952694784.

To dość sporo, aczkolwiek nieco mniej niż w przypadku wersji na pecety, która choć została jakiś czas temu „odchudzona” (ze 170 do deklarowanych 83 GB danych), w dalszym ciągu „waży” bez dodatków ponad 100 GB. Co więcej, opis produktu w Microsoft Store sugeruje, że może być potrzebne jeszcze więcej wolnej przestrzeni na dysku – nawet do 150 GB. Co za tym idzie, ostateczny rozmiar gry prawdopodobnie będzie uzależniony od tego, na którą konsolę zechcemy ją pobrać: Xboksa Series X bądź S. Różnice mają być widoczne przede wszystkim w rozdzielczości – mocniejsza konfiguracja zaoferuje obraz w 4K, natomiast słabsza w 1080p.

Wraz z wydaniem Microsoft Flight Simulator na sprzęcie dziewiątej generacji pecetowcy otrzymają sporą aktualizację, za sprawą której zmieni się wersja gry – z Sim Update 4 na Sim Update 5. W efekcie poprawione zostaną m.in. wydajność czy zasięg rysowania drzew. Warto też przypomnieć, że tytuł otrzyma funkcje cross-play i cross-save, co oznacza, iż zagramy w niego zamiennie na komputerze i na konsoli.

Premiera Microsoft Flight Simulator na XSX|S odbędzie się 27 lipca. Oczekując na nią, możecie zwiedzić odtworzony w produkcji Kraków i zobaczyć z lotu ptaka siedzibę GRY-OnLine. Przypominamy również o zapowiedzianym na listopad dodatku Top Gun: Maverick.