Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2021, 11:47

autor: Qskan

Gracze wycofują subskrypcję Fallout 76 w reakcji na masy cheaterów

Społeczność Fallouta 76 jest oburzona ostatnimi wydarzeniami w grze. Od paru tygodni produkcja Bethesdy jest zalewana przez oszustów, którzy utrudniają rozgrywkę pozostałym graczom poprzez duplikowanie swoich przedmiotów.

W SKRÓCIE:
  1. Fallout 76 w ostatnich dniach cierpi z powodu cheaterów.
  2. Oszuści duplikują swoje przedmioty, co dodatkowo powoduje spore opóźnienia i problemy z dołączeniem do serwera u pozostałych graczy.
  3. Część społeczności w proteście postanowiła wycofać się z subskrypcji Fallout 1st.

Fallout 76 przebył długą drogę – wszystko zaczęło się od katastrofalnej premiery spowodowanej opłakanym stanem technicznym. Dziś wydawać by się mogło, że produkcja Bethesdy wyszła na prostą, lecz jak się okazuje, na horyzoncie pojawiły się kolejne problemy. Od ok. dwóch tygodni gracze narzekają na falę oszustów zalewającą serwery, co zdaniem wielu osób czyni Fallouta 76 niegrywalnym. W ramach protestu amatorzy zwiedzania radioaktywnych pustkowi nawołują do bojkotu poprzez wycofanie się z subskrypcji Fallout 1st (w Polsce 54 zł/miesiąc lub 499 zł/rok).

Problem wypłynął, kiedy cheaterzy znaleźli sposób na łatwe duplikowanie przedmiotów w swoim ekwipunku. Samo to jest już na bakier z zasadą fair play, jednak utrudnienia dla pozostałych graczy na tym się nie kończą. Proceder kopiowania itemów ma bowiem powodować spore przeciążenia na serwerach, co w rezultacie skutkuje dużymi lagami, a nawet brakiem możliwości dołączenia do gry. Sytuacja ta ma dotykać zarówno graczy pecetowych, jak i konsolowców.

Gracze użalają się na obecny stan F76 m.in. na forum Reddit. Oto komentarz jednej z osób, która zrezygnowała z Fallout 1st:

Wydawałem zawstydzającą ilość pieniędzy na gry, które naprawdę lubię, a ta była jedną z nich. Nienawidzę tego, że tyle na nią wydałem tylko po to, żeby skończyć w ten sposób, ale to niczyja wina, tylko moja. Mam nadzieję, że coś się zmieni, ale w tym tempie tylko oszuści będą mogli w to grać. Tak czy inaczej, powodzenia dla niewinnych ludzi, którzy wciąż mają nadzieję, bo ja swoją straciłem. Trzymajcie się bezpiecznie i powodzenia.

Jak raportuje inny z forumowiczów, już w zeszłym tygodniu Bethesda rozpoczęła proces banowania oszustów korzystających z możliwości kopiowania itemów:

Wiele osób zgłosiło, że dostało maila z informacją, że są tymczasowo zbanowani w oczekiwaniu na poprawkę błędu dotyczącego duplikatów / crashowania serwera (wszyscy z nich faktycznie oszukiwali). Przy ostatnim tego typu problemie konta zostały tymczasowo zbanowane do czasu zastosowania pełnej poprawki. Następnie odbanowano wszystkie te konta i wyczyszczono je.

Więc do wszystkich tych, którzy spędzili cały tydzień narzekając, że Bethesda NIGDY nie banowała i NIGDY nie będzie banować ludzi, byliście w błędzie. Mają doświadczenie w robieniu tego, co słuszne, i nie wątpiłem, że znowu nam pomogą.

A dla tych, którzy oszukują, cieszcie się, że zaczynacie od zera. Mam nadzieję, że ten ostatni tydzień rujnowania gry dla wszystkich innych, podczas gdy wy samolubnie zyskiwaliście, był tego wart.

Niemniej Bethesda wciąż nie wystosowała oficjalnego komunikatu w sprawie fali cheaterów, a na forum kolejni gracze zgłaszają, że problem nie został rozwiązany. Możliwe, że w przeciągu następnych kilku dni podjęte zostaną oficjalne kroki, jeśli sytuacja wciąż będzie się zaogniać.