Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2021, 10:54

autor: GRG

Wizards of the Coast pracuje nad wysokobudżetową grą G.I. Joe

Poszukiwani są specjaliści do pracy nad grą AAA osadzoną w uniwersum G.I. Joe. Wymagana znajomość silnika Unreal i doświadczenie w przygodowych grach akcji TPP.

Wkrótce możemy doczekać się wysokobudżetowej produkcji opartej na marce G.I. Joe. Firma Wizards of the Coast, należąca do Hasbro, właściciela praw do popularnej marki, rozpoczęła nabór na cztery stanowiska w nowo założonym studio w Raleigh-Durham. Poszukiwani są: dyrektor artystyczny, główny animator, główny projektant i dyrektor techniczny. W każdym z ogłoszeń możemy przeczytać:

Raleigh-Durham Studio to nowe studio deweloperskie w Karolinie Północnej, prowadzone przez weteranów branży z WB Games i innych studiów AAA. Raleigh-Durham Studio to oddział Wizards of the Coast, będący częścią Hasbro. Budujemy nowy, utalentowany zespół deweloperski, aby stworzyć naszą pierwszą multiplatformową grę wideo osadzoną w uniwersum G.I. JOE.

Z treści zamieszonych ogłoszeń wynika, że nowa gra będzie tytułem AAA – przygodową grą akcji z widokiem trzecioosobowym (TPP). Poszukiwani są kandydaci z doświadczeniem w produkcji gier opartych na silniku Unreal, a także tworzeniu systemów walki:

Będziesz odpowiadać za stworzenie podstaw systemu walki, takich jak broń, umiejętności, ruchy gracza, kamery i sztuczna inteligencja – od koncepcji po finalny produkt.

Niestety nie podano więcej szczegółów. Z dokumentu opublikowanego po spotkaniu zarządu firmy z inwestorami wiadomo tylko, że firma Hasbro planuje ekspansję na rynku cyfrowym poprzez odnowienie popularnych marek, jak G.I. Joe, Transformers, Micronauts oraz Ouija. Co ciekawe, Ouija, czyli plansza służąca do kontaktu z duchami podczas seansu spirytystycznego, jest od 1948 roku znakiem towarowym należącym do firmy Hasbro, która zresztą sprzedaje ją w kategorii gier planszowych.

G.I. Joe nie doczekało się jeszcze bardzo dobrej gry wideo. W zasadzie poza trzema tytułami na smartfony po roku 2000 powstały jedynie dwie gry: G.I. Joe: The Rise of Cobra oraz G.I. Joe: Operation Blackout. Niestety nie spotkały się one z uznaniem graczy i krytyków. Biorąc pod uwagę potencjał marki, mamy nadzieję, że nowe studio Wizards of the Coast nie zawiedzie jej fanów.