Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2021, 11:12

autor: Qskan

Activision Blizzard zawiera ugodę ws. pozwu o dyskryminację

Firma Activision Blizzard wydała dziś oświadczenie, w którym mówi o osiągnięciu porozumienia z Amerykańską Komisją ds. Równych Szans w Zatrudnieniu (EEOC). Blizzard zobowiązał się w nim do wzmocnienia polityki zapobiegającej dyskryminacji, a także do utworzenia funduszu dla wszystkich ofiar niegodziwych praktyk.

W SKRÓCIE:
  1. Firma Activison Blizzard zawarła porozumienie z Komisją ds. Równych Szans w Zatrudnieniu.
  2. Na mocy ugody zobowiązuje się ona do wprowadzenia programów ochrony pracowników i pracownic przed dyskryminacją oraz molestowaniem.
  3. Powstanie również specjalny fundusz w wysokości 18 mln dolarów, który ma być zadośćuczynieniem dla ofiar karygodnych zachowań w miejscu pracy.

Activision Blizzard zawarł ugodę w sprawie pozwu wystosowanego przez Amerykańską Komisję ds. Równych Szans w Zatrudnieniu (Equal Employment Opportunity Commission). Firma zobowiązała się w nim do wzmocnienia i rozszerzenia programów zapobiegających dalszej dyskryminacji oraz molestowaniu w miejscu pracy. Dodatkowo stworzony zostanie specjalny fundusz w wysokości 18 milionów dolarów, który ma zadośćuczynić wszystkim ofiarom. Kwota, która nie zostanie wykorzystana na rzecz pokrzywdzonych, zasili konta organizacji charytatywnych promujących równość płci w branży gier wideo, a także tych zwiększających świadomość na temat molestowania i przemocy seksualnej.

Dyrektor generalny Activision Blizzard, Bobby Kotick, tak skomentował osiągnięte porozumienie:

Nigdzie w naszej firmie nie ma miejsca na dyskryminację, molestowanie czy nierówne traktowanie jakiegokolwiek rodzaju i jestem wdzięczny pracownikom, którzy odważnie podzielili się swoimi doświadczeniami. Przykro mi, że ktokolwiek musiał doświadczyć niewłaściwego zachowania i pozostaję niezachwiany w moim zobowiązaniu do uczynienia Activision Blizzard jednym z najbardziej integracyjnych, szanowanych i pełnych szacunku miejsc pracy na świecie.

[...]

Będziemy nadal czujni w naszym zaangażowaniu w eliminowanie molestowania i dyskryminacji w miejscu pracy. Dziękujemy EEOC za konstruktywne zaangażowanie, kiedy my pracujemy nad wypełnieniem naszych zobowiązań do wyeliminowania niewłaściwego zachowania w miejscu pracy.

Porozumienie zakłada również powołanie niezależnego konsultanta do spraw równości, który dokona przeglądu równościowych inicjatyw Activision Blizzard.

To porozumienie z pewnością zamyka jeden z rozdziałów historii, która rozpoczęła się w lipcu tego roku, kiedy to Kalifornijski Departament ds. Uczciwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa wytoczył pierwszy pozew przeciwko „Zamieci”. Od tamtej pory na światło dzienne zaczęły wychodzić nowe niewygodne fakty, przez które Activision Blizzard bardzo ucierpiało wizerunkowo. Niektórzy wieszczą już koniec legendarnej firmy.

Osiągnięte porozumienie nie załatwia całej sprawy, ale być może oddali firmę od skraju przepaści, nad którą ostatnimi czasy się znalazła. Pozostaje czekać na rezultaty nowej polityki.