Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2020, 13:20

Mapa GTA 6 ma być ogromna

W czasie podcastu Rockstar Night Live na kanale Rockstar Mag’ francuski youtuber Chris Liberty stwierdził, że GTA 6 znajduje się w produkcji od 2014 roku. Odnotował również, że mapa omawianej produkcji będzie olbrzymia.

Mapa GTA 6 ma być ogromna - ilustracja #1
Wciąż nie mamy konkretów na temat GTA VI.

Ostatnio pojawiły się doniesienia, jakoby Grand Theft Auto VI początkowo miało być grą mniejszą od poprzednich projektów studia Rockstar Games, ale za to regularnie rozwijaną po premierze. Według dziennikarzy Kotaku ma to związek ze zmianami, które firma przechodzi, by zredukować zjawisko tzw. crunchu, czyli zmuszania pracowników do długotrwałych nadgodzin w celu ukończenia produkcji na czas. Według francuskiego youtubera Chrisa Liberty’ego, który podobno ma źródło pośród „Gwiazd Rocka”, GTA VI jest tworzone od 2014 roku i nie musimy się martwić o rozmiar mapy tej produkcji – będzie olbrzymia. Informacja pojawiła się na forum Reddit, a jej oryginalnym źródłem jest poniższy film (niestety w języku francuskim).

Warto odnotować, że Chris Liberty jest członkiem tzw. Rockstar Mag’ – internetowej społeczności skupiającej fanów Rockstar Games. Na Twitterze obserwuje go zarówno samo studio, jak i kilku jego pracowników. W przeszłości omawianemu internaucie udało się przewidzieć ze sporym – rocznym – wyprzedzeniem odejście z firmy Dana Housera. Jest więc dość prawdopodobne, że faktycznie jest to ktoś mający kontakty wewnątrz wspomnianej firmy. Mimo to pamiętajcie, że – podobnie jak w praktycznie wszystkich przypadkach wiadomości odnoszących się do GTA VI – są to jedynie plotki, które nie zostały oficjalnie potwierdzone.

  1. Grand Theft Auto – strona oficjalna
  2. Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki