Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2020, 13:36

autor: Entelarmer

GTA 6 jest w połowie ukończone zdaniem insiderów

Użytkownicy Tez2 oraz Yan2295 odnieśli się do wzmianki z niedawnego artykułu Kotaku na temat Grand Theft Auto 6. Ich zdaniem nie jest możliwe, by nowa odsłona czołowej serii firmy Rockstar Games była na wczesnym etapie produkcji. Tez2 twierdzi wręcz, że prace nad grą są już w połowie ukończone.

GTA 6 jest w połowie ukończone zdaniem insiderów - ilustracja #1
Piąte GTA zadebiutowało 7 lat temu, ale wciąż nie wiemy nic na temat jego następcy.

W niedawnym artykule Kotaku znalazła się wzmianka na temat nowej gry z serii Grand Theft Auto. Z informacji pozyskanych przez serwis wynikało, że prace nad tytułem wciąż są na wczesnym etapie, co wykluczałoby premierę czy nawet zapowiedź projektu w najbliższym czasie. Nie zgadzają się z tym Tez2 oraz Yan2295, którzy wyrazili wątpliwości co do prawdziwości tych doniesień. Ich zdaniem jest mało prawdopodobne, by firma Rockstar Games dopiero zaczynała produkcję kolejnego GTA. Źródła Tez2 twierdzą wręcz, że prace nad grą są już co najmniej na półmetku.

Jeśli mocno interesujecie się Grand Theft Auto, ci dwaj użytkownicy powinni być Wam znani. Yan2995 formalnie zakończył działalność w 2018 roku (na prośbę firmy Take-Two Interactive), ale wcześniej wielokrotnie przekazywał informacje na temat kolejnych dodatków do Grand Theft Auto Online, i to na długo przed ich zapowiedzią. Tez2 również ma na swoim koncie sporo potwierdzonych przecieków (m.in. na temat otwarcia kasyna w GTA Online oraz pecetowego wydania Red Dead Redemption 2) oraz doniesień na podstawie danych znalezionych w plikach gier Rockstara. Obaj insiderzy spekulują, że być może wzmianka o „wczesnym etapie” odnosi się nie tyle do rozpoczęcia produkcji, ile do przeprowadzenia testów lub przygotowania do zapowiedzi gry.

GTA 6 jest w połowie ukończone zdaniem insiderów - ilustracja #2
Plotki, przecieki i spekulacje – to wszystko co mamy w temacie Grand Theft Auto 6.

Rzecz jasna tego typu przecieki nigdy nie są nieomylne, nawet w przypadku sprawdzonych informatorów. Wątpliwości są tym większe, że za wspomnianym artykułem stoi Jason Schreier, a zapewne wiele osób postawiło by raczej na (już byłego) autora serwisu Kotaku niż dwa de facto anonimowe źródła. Jednak niektórzy nie dowierzają, że po siedmiu latach od premiery GTA 5 Rockstar naprawdę nie poczynił znacznych postępów w produkcji kolejnej odsłony. Sama firma nie udzieliła komentarza ani nie ujawniła jakichkolwiek informacji na temat przyszłości serii Grand Theft Auto, co – jeśli wierzyć informacjom Schreiera – nie zmieni się jeszcze przez długi czas.