Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2021, 08:19

Squid Game w Minecraft - fani odtworzyli gry z serialu

Fani opracowali mapę do Minecrafta odtwarzającą wyzwania z serialu Squid Game serwisu Netflix.

Ostatnie tygodnie w popkulturze należały do Squid Game. Nic więc dziwnego, że serial serwisu Netflix zainspirował również wielu fanów gier. Niedawno pisaliśmy, że w Roblox pojawiło się sporo projektów wzorowanych na tym hicie. Teraz chcemy zwrócić Waszą uwagę na analogiczną modyfikację do Minecrafta.

Mapę zatytułowano po prostu Netflix Squid Game i opracowała ją grupa fanów pod przewodnictwem Destinouxa. Mod odtwarza znane z serialu lokacje i wyzwania. Wszystko to oczywiście wykonano w „klockowej” stylistyce charakterystycznej dla Minecrafta, ale mechanika samych rozgrywek dobrze oddaje to, co znamy z „telewizyjnego” pierwowzoru.

Mapa Netflix Squid Game jest najbardziej rozbudowanym z projektów do Minecrafta zainspirowanych tym serialem, ale nie jedynym. Fani opracowali masę skórek odtwarzających słynne już stroje z telewizyjnego przeboju. Przedwczoraj wypuszczono również Squid game (RED LIGHT, GREEN LIGHT) pozwalające wziąć udział w tytułowym wyzwaniu.

Biorąc pod uwagę popularność serialu, oczekujemy, że w najbliższych tygodniach ukaże się jeszcze wiele innych projektów zainspirowanych Squid Game, zarówno do Minecrafta, Robloxa, jak i innych gier.

Wydaje się, że serwis Netflix kompletnie nie przewidział, jak dużym hitem stanie się ten serial. Firma od pewnego czasu agresywnie inwestuje w gry i brak jakichkolwiek oficjalnych adaptacji Squid Game wydaje się zmarnowaną okazją dla streamingowego giganta.

  1. Netflix Squid Game - strona projektu
  2. Oficjalna strona gry Minecraft
  3. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  4. Minecraft – poradnik do gry
  5. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta