Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2021, 08:39

Oryginalne GTA 3, Vice City i San Andreas wkrótce znikną z cyfrowych sklepów

GTA III, Vice City i San Andreas zostaną usunięte za kilka dni z cyfrowych sklepów. Firma Rockstar Games poinformowała o swojej decyzji krótko po zapowiedzi remasterów.

W SKRÓCIE:
  1. Rockstar Games poinformowało o usunięciu oryginalnych wersji gier wchodzących w skład odświeżonej trylogii GTA z cyfrowej dystrybucji.
  2. Osoby, które kupiły tytuły wcześniej, będą mogły je nadal pobrać.

Krótko po wczorajszej zapowiedzi GTA: The Trilogy - The Definitive Edition firma Rockstar Games ogłosiła, że starsze wersje trzech tytułów, które będą odświeżone, zostaną usunięte z cyfrowych sklepów na wszystkich platformach (PC, PlayStation, Xbox i urządzenia mobilne).

Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas znikną ze sprzedaży 11 października. Tym samym trylogia nie będzie dostępna w cyfrowym wydaniu do nabycia aż do momentu premiery odświeżonych wersji. Osoby, które kupiły wcześniej gry, będą na szczęście mogły nadal pobrać je bez większych problemów. Jeśli więc zależy Wam na oryginałach w formie „digital”, pośpieszcie się z zakupami.

Decyzja firmy Rockstar Games spotkała się z ogromną krytyką ze strony społeczności (głosy niezadowolenia znajdziecie m.in. w sekcji komentarzy pod naszą poprzednią wiadomością na temat trylogii). Trudno zrozumieć decyzję dewelopera, tym bardziej że podczas odświeżania gry Mafia: The City of Lost Heaven nie zdecydowano się na podobny ruch i jej pierwotne wydanie nadal jest dostępne. Co łączy obie produkcje? Take-Two, które jest właścicielem zarówno 2K Games, jak i Rockstar Games.

Na temat samej trylogii wiemy tylko tyle, że gry zostaną odświeżone wizualnie (plotki mówią o wykorzystaniu technologii Unreal Engine 4) z zachowaniem stylu artystycznego oryginałów, a wybrane mechaniki zostaną dostosowane do teraźniejszości. Termin premiery pakietu? Oficjalnie 2021 rok (2022 w przypadku urządzeń mobilnych), a według pogłosek przekazanych przez Toma Hendersona – 11 listopada.

  1. Oficjalna strona internetowa Rockstar Games

Paweł Musiolik

Paweł Musiolik

Pisać o grach zaczynał na łamach serwisu SquareZone. Później pisał i szefował na nieistniejącym PSSite.com, zaś aktualnie prowadzi swojego bloga o grach. Nie napisał jeszcze tekstu, z którego byłby w 100% zadowolony. Przygodę z grami zaczął w wieku 3 lat, gdy udało mu się namówić ojca na kupno komputera C64. Rozbudzona przez Flimbo's Quest miłość do elektronicznej rozrywki rozkwitła podczas pierwszych przygód z Heroes of Might & Magic, osiągając apogeum po zakupie pierwszego PlayStation. Wraz z rosnącym wiekiem zaliczał kolejne kontakty z konsolami przenośnymi Nintendo, wrócił też na łono PC jako dodatkowej platformy do grania. Kolekcjonuje gry, jest fanem emulacji.

więcej