Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2021, 17:46

GTA The Trilogy: The Definitive Edition oficjalnie zapowiedziane; premiera „wkrótce”

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition zostało oficjalnie zapowiedziane. Rockstar Games udostępniło dziś krótki teaser produkcji. Mamy spodziewać się jej „wkrótce”.

Aktualizacja:

Rockstar Games nie podało konkretnej daty premiery GTA: The Trilogy – The Definitive Edition, ale zrobił to znany informator Tom Henderson. Według niego produkcja zadebiutuje na rynku w czwartek 11 listopada. Ponoć to właśnie na ten dzień różnym agencjom zostały przydzielone budżety. Pamiętajcie jednak, że nie jest to oficjalna informacja, i podchodźcie do niej z dystansem.

GTA The Trilogy: The Definitive Edition oficjalnie zapowiedziane; premiera „wkrótce” - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/_Tom_Henderson_/status/1446507821286268940.

Oryginalna wiadomość:

Potwierdziły się krążące od pewnego czasu po sieci plotki, jakoby Rockstar Games szykowało remastery pierwszych trzech trójwymiarowych odsłon serii Grand Theft Auto, czyli „trójki”, Vice City i San Andreas. Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na koncie „gwiazd rocka” w serwisie Twitter pojawił się krótki teaser Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Wideo informuje, że premiera produkcji odbędzie się „wkrótce” – możemy spodziewać się jej jeszcze w 2021 roku na PC, PS4, PS5, XOne, XSX|S i Switchu, a w pierwszej połowie 2022 także na urządzeniach z systemami Android i iOS.

Rockstar Games poinformowało, że wydanie pakietu odświeżonych wersji tych kultowych tytułów ma być sposobem na uczczenie 20. urodzin GTA 3, które wypadają 23 października. Nie wydaje się jednak, abyśmy mieli dostać Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition tak szybko.

Co istotne, wszystkie trzy tytuły składające się na ten pakiet otrzymają kompleksowe ulepszenia – zarówno graficzne, jak i gameplayowe. Twórcy stwierdzili jednak, że chcieli zachować klasyczny wygląd i styl oryginałów, więc chyba nie ma co spodziewać się szeroko zakrojonych zmian – to w końcu remaster, a nie remake.

Ponadto od przyszłego tygodnia klasyczne wersje GTA 3, Vice City i San Andreas zaczną znikać z cyfrowych sklepów. Rockstar Games chce w ten sposób „przygotować się” na premierę odświeżonych edycji tych gier. Nie wydaje się jednak, aby taka decyzja miała spotkać się z ciepłym przyjęciem społeczności.

20. urodziny GTA 3 będą celebrowane również w GTA Online. Spodziewajcie się specjalnego wyposażenia do zdobycia, w tym pamiątkowych ubrań i malowań. Jeszcze w tym roku tytuł ma też dostać sporo nowej zawartości – szczegóły znajdziecie tutaj.

Niezależnie od podekscytowania, jakie wywoła GTA: The Trilogy – The Definitive Edition, 20. urodziny pierwszej trójwymiarowej odsłony serii wydają się dobrym pretekstem do zapowiedzenia… GTA 6. Nie zanosi się jednak na to, aby Rockstar Games zamierzało upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Tym bardziej, że premiera wspomnianego przed chwilą GTA Online – oraz GTA 5 – na PS5 i XSX|S ma się odbyć dopiero w marcu 2022 roku.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej