Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 1 listopada 2021, 11:23

Symulatory i strategie ze Steam Halloween Sale 2021 - przegląd Agi

Powracam do Was z moim przeglądem. Tym razem przedstawię Wam kilka ciekawych symulatorów i strategii, które możecie zakupić na Steam Halloween Sale 2021.

Po miesiącach przebywania w zamrażalniku mój autorski przegląd powraca do życia (nie obiecuję jednak, że będzie się pojawiał regularnie). Wielki proces reaktywacji rozpocznie się od przedstawienia promocji ze Steam Halloween Sale. Może w ostatnich godzinach tej wyprzedaży zakupicie coś dla siebie.

Cities: Skylines za 26,99 zł

Cities: Skylines jest tytułem, który darzę ogromną sympatią. To w moim mniemaniu jeden z najlepszych symulatorów miasta, jakie powstały. Założenia rozgrywki są tutaj stosunkowo proste – należy zbudować sprawnie działające miasto, przy zachowaniu jego płynności finansowej. Początek zabawy zazwyczaj nie sprawia kłopotów i dopiero z czasem pojawiają problemy, które zwiększają poziom trudności.

Tak, zdaję sobie sprawę, że swego czasu gra była rozdawana za darmo w Epic Games Store. Nie każdy jednak miał okazję ją odebrać. Dodatkowo wersja na Steama posiada jedną dużą zaletę – Warsztat, w którym znajdziecie najróżniejsze mody.

Cities: Skylines na Steam

Train Sim World 2020 za 75,59 zł

Nie oszukujmy się, Train Simulator ma swoje lata i to widać. Grając na niektórych starszych mapach, można spostrzec, że tytuł zestarzał po prostu brzydko. Dlatego jeśli chcielibyście rozpocząć swoją przygodę z symulatorami kolei od Dovetail Games, zdecydowanie lepiej sięgnąć po serię Train Sim World.

Zdecydowałam się Wam wskazać akurat Train Sim World 2020, bo jest zwyczajnie tańszy od swojego następcy. W trakcie zabawy wcielamy się w maszynistę jednej z dostępnych lokomotyw i prowadzimy ją przez trasy znajdujące na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Znaczącą nowością w porównaniu do Train Simulatora jest tutaj tryb Podróż, w którym rozgrywamy duże, 24-godzinne scenariusze podzielone na szereg mniejszych etapów.

Train Sim World 2020 na Steam

Mini Metro za 17,99 zł

Mini Metro to minimalistyczna strategia, w której budujemy metro. Nie możemy pozwolić sobie na jakąkolwiek dowolność, bowiem stacje pojawiają się losowo na mapie, a my musimy je podłączyć do swojej sieci. Sprawę utrudnia fakt, że posiadamy ograniczoną liczbę linii oraz pociągów. Wymusza to na nas odpowiednie planowanie. W innym wypadku system ulegnie przeciążeniu, a my przegramy.

Dodatkowo do naszej dyspozycji oddano szereg map bazujących na prawdziwych miastach, takich jak Berlin czy Melbourne. Na każdej z nich nasze metro będzie miało inne cechy (np. prędkość pojazdów), które również wpływają na przebieg rozgrywki. Sprawia to, że Mini Metro jest niezwykle różnorodne i potrafi wciągnąć na długie godziny.

Mini Metro na Steam

Nebuchadnezzar za 50,39 zł

Nebuchadnezzar początkowo malował się jako duchowy następca legendarnych już city-builderów od Impressions Games. Nie oszukujmy się jednak, premiera pełnej wersji tytułu ukazała wiele niedoskonałości, takich jak brak zagrożeń czy nieistniejąca ekonomia. Niemniej twórcy nie porzucili gry i wiele mechanik pojawiło się w niej w późniejszych aktualizacjach.

Musicie zdawać sobie sprawę, że Nebuchadnezzar nie zastąpi Wam Faraona czy Zeusa. Ale jeśli zależy Wam na city builderze osadzonym w realiach historycznych, to możecie dać tej pozycji szansę.

Nebuchadnezzar na Steam

Pozostałe promocje

  1. Mini Motorways (angielski) – 32,39 zł (-10%)
  2. OMSI 2: Steam Edition (angielski) – 71,71 zł (-30%)
  3. Planet Coaster (angielski) – 48,59 zł (-70%)
  4. Transport Fever 2 (polski) – 80,99 zł (-50%)
  5. Workers & Resources: Soviet Republic (polski) – 82,49 zł (-25%)