Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2021, 12:28

Koniec Fortnite w Chinach; serwery gry zostaną wkrótce zamknięte

Za dwa tygodnie chińskie serwery Fortnite zostaną zamknięte i gracze z tego kraju stracą dostęp do produkcji. Nie wiadomo, jaka jest przyczyna tego ruchu.

W skrócie:

  1. Chińskie serwery Fortnite zostaną zamknięte 15 listopada;
  2. nie podano dokładnego powodu takiego ruchu.

Chińscy gracze niedługo będą musieli pożegnać się z Fortnite. Serwery popularnej sieciowej produkcji od Epic Games mają zostać zamknięte w tym kraju 15 listopada. Informacja ta pojawiła się na oficjalnej stronie tytułu.

Jak wynika z komunikatu opublikowanego wczoraj przez twórców Fortnite, testy produkcji zostały zakończone. Dziś zablokowano możliwość zakładania nowych kont. Wspomnianego już 15 listopada natomiast chińscy gracze stracą możliwość logowania się do tytułu. Poza tymi datami nie podano żadnych innych informacji. Dlatego też nie wiadomo, co jest dokładnie powodem zamknięcia serwerów.

Koniec Fortnite w Chinach; serwery gry zostaną wkrótce zamknięte - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/iFireMonkey/status/1454677480770572294

Należy pamiętać, ze chiński rząd ostatnio mocno walczy z elektroniczną rozrywką. Pod koniec sierpnia pojawiło się prawo, które ograniczyło dzieciom dostęp do niej do trzech godzin tygodniowo. Na początku września natomiast ogłoszono zakaz pokazywania „zniewieściałych” mężczyzn w chińskiej telewizji, który to przełożył się również na dopuszczanie nowych gier na ten rynek.

Sam Fortnite w Chinach różnił się od wersji z innych stron świata. Produkcja znana tam była pod nazwą Fortress Night i była przystosowana do obowiązujących w kraju praw. W związku z tym w tytule nie zaimplementowano między innymi systemu mikrotransakcji.

  1. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry