Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2021, 14:00

Sega i Microsoft zawierają „strategiczny sojusz”

Firmy Sega i Microsoft nawiązały „strategiczny sojusz”. W ramach współpracy mają narodzić się tytuły bazujące na inicjatywie „Super Game”. Wszystko to w oparciu o chmurę Microsoft Azure.

W skrócie:

  1. firmy Sega i Microsoft zawiązały „strategiczny sojusz”;
  2. współpraca opiera się na wykorzystaniu chmury Microsoft Azure;
  3. ma to umożliwić realizację inicjatywy „Super Game”;

Firmy Sega i Microsoft ogłosiły, że zawiązały „strategiczny sojusz”. Współpraca ta obejmuje tworzenie gier nowej generacji opartych o chmurę Microsoft Azure.

Jak wynika z komunikatu opublikowanego przez Segę, kolaboracja z Microsoftem jest jednym z kluczowych elementów jej długoterminowej strategii. Ma ona doprowadzić do czegoś określonego mianem „Super Game”. Według firmy ma to być inicjatywa, w ramach której powstawać będą tytuły skupione na czterech elementach: globalności, Internecie, społeczności i wykorzystaniu znanych marek. Użycie Microsoft Azure ma również zoptymalizować proces produkcji gier.

Sega swoją decyzję argumentuje dynamicznym rozwojem sieci 5G oraz technologii bazujących na chmurze. Dzięki nim gracze mają mieć dostęp do tytułów w praktycznie dowolnym momencie.

Właściwie na tę chwilę brakuje większych konkretów odnośnie gier, które powstaną w oparciu o technologię Microsoft Azure. Prawdopodobnie minie jeszcze wiele czasu, zanim zobaczymy efekty tej współpracy.

  1. Sega – oficjalna strona