Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2021, 18:28

Tylko 3 godziny tygodniowo; Chiny zaostrzają dostęp dzieciom do gier

Chiny kontynuują ograniczanie dostępu do gier najmłodszym. Władze podjęły decyzję, by zaostrzyć obowiązujące prawo i umożliwić dzieciom granie przez zaledwie 3 godziny w tygodniu.

Chiny przygotowały kolejne obostrzenia dla graczy. Jak podaje serwis Bloomberg, dzieci będą mogły korzystać z elektronicznej rozrywki tylko przez trzy godziny w tygodniu. Jest to zaostrzenie prawa obowiązującego od 2019 roku, które zezwalało najmłodszym na 1,5 h zabawy dziennie. Co ciekawe źródła, pozostają niespójne i część w nich wskazuje, że chodzi wyłącznie o gry sieciowe. Inne natomiast wskazują, że tyczy się to wszystkich produkcji.

W świetle nowych przepisów platformy growe mają oferować swoje usługi dzieciom tylko w piątki, soboty, niedziele i święta od 20:00 do 21:00. Jak podaje Daniel Ahmad, czyli analityk z Niko Partners, ograniczenie zostanie nałożone na konta nieletnich przy pomocy systemów rejestracji nazwiska i przeciwdziałania nałogom. Poinformował on również, że osoby mające mniej niż 16 lat odpowiadają za około 2,6% całego czasu, jaki Chińczycy spędzają, bawiąc się w różnego rodzaju grach wideo.

Warto pamiętać, że chiński rząd ma awersję do gier. Na początku sierpnia dziennik Economic Information Daily, związany z państwową agencją informacyjną Xinhua, stwierdził, że elektroniczna rozrywka to „duchowe opium”. Nic więc dziwnego, iż zdecydowano się podjąć działania próbujące ograniczyć dostęp do niej najmłodszym.