Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Nebuchadnezzar (PC)
OkładkaNebuchadnezzar (PC)

Nebuchadnezzar PC

Strategia ekonomiczna przywodząca na myśl kultowe tytuły pokroju Faraona czy Zeusa: Pana Olimpu. W grze Nebuchadnezzar przejmujemy kontrolę nad cywilizacją zamieszkującą starożytną Mezopotamię, a naszym zadaniem jest zadbanie o wszystkie aspekty jej funkcjonowania.

Strategiczne | ekonomiczne | widok izometryczny | starożytność | 2D | historyczne | budowa miasta | starożytna Mezopotamia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nebuchadnezzar Premiera PC

17lutego2021

Steam

17lutego2021

producent: Nepos Games wydawca: Nepos Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Nebuchadnezzar

Faraon

Zeus: Pan Olimpu

Cezar IV

Nebuchadnezzar jest strategią ekonomiczną typu city builder, która, jak sugeruje tytuł odwołujący się do imienia króla Nabuchodonozora (ang. Nebuchadnezzara), zabiera nas w podróż do starożytnej Mezopotamii. Produkcja została opracowana przez niezależne czeskie studio Nepos Games, którego członkowie pracowali wcześniej między innymi nad takimi pozycjami, jak Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator oraz Broken Sword 5: Klątwa węża.

Fabuła

Akcja gry Nebuchadnezzar toczy się w starożytności; fabuła gry obejmuje okres od czasów, kiedy w dolinie Eufratu i Tygrysu zaczęli osiedlać się pierwszy ludzie, aż po VI wiek przed naszą erą, gdy Babilon został podbity przez Persję. W każdej z szesnastu misji kampanii fabularnej trafiamy do różnych okresów historycznych oraz miejsc, co pozwala nam zobaczyć, jak stopniowo rozwijała się babilońska cywilizacja, a także spojrzeć na jej ostateczny upadek pod naporem wojsk perskiego króla Cyrusa II Wielkiego.

Mechanika

W grze Nebuchadnezzar akcję ukazano w widoku izometrycznym. W trakcie rozgrywki na naszej głowie znajdują się wszystkie aspekty funkcjonowania miasta. Wyznaczamy więc strefy przeznaczone pod rolnictwo i produkcję dóbr, budujemy dzielnice mieszkalne, a także dbamy o to, by każdy budynek był połączony drogą, po której nieustannie kursują nasi poddani. Poza tym musimy na bieżąco zajmować się potrzebami mieszkańców i od czasu do czasu spełniać ich postulaty (wszystko po to, by nie dopuścić do wyludnienia naszej metropolii), jednocześnie „mając oko” na aspekty ekonomiczne. W grze zaimplementowano specjalny uproszczony widok pozwalający szybko zorientować się w sytuacji i w razie potrzeby – zareagować.

Jeśli wszystko robimy dobrze, nasi poddani są zadowoleni, a królewski skarbiec stopniowo się zapełnia. Dzięki temu zyskujemy środki pozwalające na wznoszenie monumentalnych budowli, na czele z wieżami świątynnymi zwanymi zigguratami; dzięki wbudowanemu w grę edytorowi możemy sami zaprojektować ich wygląd.

Kwestie techniczne

Nebuchadnezzar posiada dwuwymiarową grafikę, która pod względem stylistyki budzi skojarzenia z kultową grą Faraon. Zabawa toczy się przy akompaniamencie soundtracku inspirowanego muzyką z epoki. Ponadto autorzy omawianej produkcji zadbali o wsparcie dla modów; gracze mogą tworzyć zarówno własne budynki, jak i misje czy całe kampanie.

Ostatnia modyfikacja 5 listopada 2019

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3,6 / 10 na podstawie 144 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Nebuchadnezzar cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Nebuchadnezzar: Odpowiednia dla każdego wieku.

Nebuchadnezzar Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 320 / Radeon HD 6750 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7 64-bit