Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Nebuchadnezzar (PC)

Nebuchadnezzar PC

Strategia ekonomiczna przywodząca na myśl kultowe tytuły pokroju Faraona czy Zeusa: Pana Olimpu. W grze Nebuchadnezzar przejmujemy kontrolę nad cywilizacją zamieszkującą starożytną Mezopotamię, a naszym zadaniem jest zadbanie o wszystkie aspekty jej funkcjonowania.

Strategiczne | ekonomiczne | starożytność | indie | historyczne | budowa miasta

PC Windows
Okładka Nebuchadnezzar (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

17lutego202123dni

17lutego2021

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nebuchadnezzar jest strategią ekonomiczną typu city builder, która, jak sugeruje tytuł odwołujący się do imienia króla Nabuchodonozora (ang. Nebuchadnezzara), zabiera nas w podróż do starożytnej Mezopotamii. Produkcja została opracowana przez niezależne czeskie studio Nepos Games, którego członkowie pracowali wcześniej między innymi nad takimi pozycjami, jak Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator oraz Broken Sword 5: Klątwa węża.

Fabuła

Akcja gry Nebuchadnezzar toczy się w starożytności; fabuła gry obejmuje okres od czasów, kiedy w dolinie Eufratu i Tygrysu zaczęli osiedlać się pierwszy ludzie, aż po VI wiek przed naszą erą, gdy Babilon został podbity przez Persję. W każdej z szesnastu misji kampanii fabularnej trafiamy do różnych okresów historycznych oraz miejsc, co pozwala nam zobaczyć, jak stopniowo rozwijała się babilońska cywilizacja, a także spojrzeć na jej ostateczny upadek pod naporem wojsk perskiego króla Cyrusa II Wielkiego.

Mechanika

W grze Nebuchadnezzar akcję ukazano w widoku izometrycznym. W trakcie rozgrywki na naszej głowie znajdują się wszystkie aspekty funkcjonowania miasta. Wyznaczamy więc strefy przeznaczone pod rolnictwo i produkcję dóbr, budujemy dzielnice mieszkalne, a także dbamy o to, by każdy budynek był połączony drogą, po której nieustannie kursują nasi poddani. Poza tym musimy na bieżąco zajmować się potrzebami mieszkańców i od czasu do czasu spełniać ich postulaty (wszystko po to, by nie dopuścić do wyludnienia naszej metropolii), jednocześnie „mając oko” na aspekty ekonomiczne. W grze zaimplementowano specjalny uproszczony widok pozwalający szybko zorientować się w sytuacji i w razie potrzeby – zareagować.

Jeśli wszystko robimy dobrze, nasi poddani są zadowoleni, a królewski skarbiec stopniowo się zapełnia. Dzięki temu zyskujemy środki pozwalające na wznoszenie monumentalnych budowli, na czele z wieżami świątynnymi zwanymi zigguratami; dzięki wbudowanemu w grę edytorowi możemy sami zaprojektować ich wygląd.

Kwestie techniczne

Nebuchadnezzar posiada dwuwymiarową grafikę, która pod względem stylistyki budzi skojarzenia z kultową grą Faraon. Zabawa toczy się przy akompaniamencie soundtracku inspirowanego muzyką z epoki. Ponadto autorzy omawianej produkcji zadbali o wsparcie dla modów; gracze mogą tworzyć zarówno własne budynki, jak i misje czy całe kampanie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Gry podobne do Nebuchadnezzar

Wymagania wiekowe Nebuchadnezzar

odpowiednia dla każdego wieku