Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2021, 17:51

autor: aadamus

Nebuchadnezzar - premiera Faraona na „sterydach”

Dziś swoją premierę miała gra Nebuchadnezzar, będąca city builderem osadzonym w czasach starożytnej Mezopotamii. Tytuł mocno przypomina klasyczne produkcje takie jak Faraon.

W skrócie:

  1. dziś swoją premierę miał Nebuchadnezzar, czyli city builder osadzony w realiach starożytnej Mezopotamii;
  2. jest to debiutancka produkcja studia Nepos Games;
  3. pod względem mechanik i oprawy graficznej tytuł przypomina klasyczne produkcje, takie jak Faraon.

Fani klasycznych strategii typu city builder nie mają ostatnio powodów do narzekania. Gatunek ponownie odżywa, a na rynku pojawiają się nowe gry. Dziś na rynek trafił Nebuchadnezzar, czyli debiutancki tytuł czeskiego studia Nepos Games. Z tej okazji zaprezentowany został zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

Pod względem mechanik produkcja przypomina tytuły od studia Impressions Games, takie jak Cezar 3 czy Faraon. W czasie zabawy wcielamy się w zarządcę miasta – naszym zadaniem jest jego rozbudowa i realizacja określonych celów, przy jednoczesnym zadbaniu o zadowolenie mieszkańców i zachowanie płynności finansowej. Oczywiście całą rozgrywkę widzimy w perspektywie izometrycznej.

Twórcy zadbali o to, by w grze znalazły się budynki, które kojarzą się z Mezopotamią i Babilonem. Wśród nich znajdziemy między innymi wiszące ogrody. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że monument ten można edytować i tworzyć z niego unikalne kombinacje.

Produkcja zawiera także rozbudowaną kampanię fabularną, która pozwoli zapoznać się z losami Mezopotamii. Całość podzielona została na 16 misji, z których każda reprezentuje konkretny okres historyczny – od pierwszych ludzi osiedlających się w dolinie Eufratu i Tygrysu aż po VI wiek p.n.e. i podbój Babilonu przez Persję.

Pod względem grafiki również jest bardzo podobnie do tego, co znamy z gier od Impressions, szczególnie jeśli zwrócimy uwagę na modele postaci.

 - Nebuchadnezzar - premiera Faraona na „sterydach” - wiadomość - 2021-02-17
 - Nebuchadnezzar - premiera Faraona na „sterydach” - wiadomość - 2021-02-17
 - Nebuchadnezzar - premiera Faraona na „sterydach” - wiadomość - 2021-02-17

Nebuchadnezzar można zakupić na platformach Steam i GOG.com za niecałe 72 zł. Tytuł posiada polską wersję językową (napisy).

  1. Nepos Games – oficjalna strona