Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2023, 16:09

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Strategia Nebuchadnezzar, czyli Faraon na „sterydach", otrzymała spory dodatek

Nebuchadnezzar, czyli strategia ekonomiczna od Nepos Games, otrzymała właśnie godne uwagi DLC. Dzięki The Adventures of Sargon wcielimy się w tytułowego Sargona II, przywódcę starożytnej Mezopotamii.

Źródło fot. Nepos Games
i

Nebuchadnezzar to strategia ekonomiczna typu city builder od czeskiego Nepos Games. Produkcja, która od debiutu w 2021 roku porównywana była do takiej klasyki jak chociażby Faraon czy Zeus: Pan Olimpu, otrzymała swoje pierwsze DLC.

The Adventures of Sargon – bo o nim mowa – to dodatek, który wprowadza do gry jednego z najsłynniejszych władców starożytnej Mezopotamii – Sargona II. Wcielając się w tę historyczną postać, naszym zadaniem będzie wziąć udział we wszystkich ważnych wydarzeniach z jej życia, od tłumienia rebelii po podbijanie okolicznych terenów. Wszystko to, by finalnie przywrócić chwałę Imperium Asyryjskiemu.

Aktualnie na Steamie obowiązuje promocja na pełną wersję gry wraz z dodatkiem The Adventures of Sargon. Komplet zakupimy z 10-procentową obniżką – za 106,18 zł. Natomiast samo DLC to koszt 45,99 zł. Warto zaznaczyć, że rozszerzenie zawiera jedynie angielski dubbing. Polscy gracze będą musieli się zadowolić spolszczonymi napisami.

Dla tych, którzy nie poznali jeszcze produkcji Nebuchadnezzar, poniżej udostępniamy jej trailer.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej