Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 listopada 2021, 16:37

autor: Entelarmer

Kina w trakcie pandemii; nowe obostrzenia w Polsce

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa, które będą obowiązywać m.in. w kinach.

Koronawirus nie odpuszcza w 2021 roku, nawet pod sam koniec. Polski rząd zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń, które obejmą m.in. kina. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, od 1 grudnia dotychczasowy limit obłożenia na poziomie 75% (obowiązujący także w operach, na koncertach itp.) zostanie zmniejszony do 50%. Decyzję podjęto w oparciu o m.in. rekomendację polskiej Rady Medycznej.

Kina w trakcie pandemii; nowe obostrzenia w Polsce - ilustracja #1
Źródło: Ministerstwo Zdrowia.

Ograniczenia mają obowiązywać do 17 grudnia, przynajmniej na razie. Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że w przypadku drastycznego pogorszenia sytuacji „z dnia na dzień” możemy spodziewać się następnych ogłoszeń (na przykład o wydłużeniu czasu obowiązywania owych restrykcji). Rząd zamierza też „uszczelnić granicę” i zakazał już lotów z krajów afrykańskich.

Owa „pogarszająca się sytuacja” to efekt pojawienia się nowej, szybko mutującej odmiany koronawirusa zwanej Omikron, którą wykryto już w Europie (m.in. w Niemczech i Belgii). Swoje zrobił też gwałtowny wzrost liczby zakażeń w Polsce. W ostatnim tygodniu każdego dnia wykrywano koronawirusa średnio u 20 tysięcy pacjentów.